Щорічно в області виявляють близько 300 захворювань на рак молочної залози

Андрій Русин, професор, головний лікар обласного клінічного онкодиспансеру, завідувач кафедри онкології УжНУ розповів, що щорічно в Закарпатті лікарі виявляють близько 300 випадків захворювання на рак молочної залози. При чому, більшість випадків — це 3-4 стадія хвороби, на 1-2 стадію припадає не більше 30 випадків. «Корінь проблеми лежить в двох основних площинах—це профілактика та раннє виявлення,– каже Андрій Русин.—На сьогодні можна давати гарантії на одужання пацієнток, в яких хвороба не запущена. Онкодиспансер забезпечений всім сучасним обладнанням для діагностики та лікування». Але відкритим, кажуть лікарі, залишається питання сркрінінгу. Щоб охопити все населення, необхідно мати 100 мамографів, мінімальна вартість одного апарату становить не менше 250 тисяч.грн. На сьогодні мамографічне обстеження за карпатки можуть пройти у районних лікарнях в Мукачеві, Міжгір’ї, Тячеві, Виноградові, Хусті, в Ужгородській міській лікарні та обласній клінічній лікарні, а також Християнському діагностичному центрі в Мукачеві.
«На сьогодні основним є самообстеження та регулярні профогляди,– наголосив Андрій Русин.–.Проте закарпатки ігнорують звернення до лікаря і більшість пацієнток приходять вже із занедбаними випадками. Радив би усім людям, особливо пенсійного віку мінімум раз на рік звертатися до гінеколога, саме ці спеціалісти найчастіше направляють жінок до нас. До речі, на сьогодні із 10 операцій по раку молочної залози 8—органозберігаючі».
За словами Любові Жолудєвоїї, заступника головного лікаря обласного клінічного онкодиспансеру, жінки просто бояться звертатися до лікарів, кажуть, думали, що все пройде, покладалися на розповіді сусідок та знайомих. «А рак молочної залози успішно лікується на ранніх стадіях. Головне отримати правильну інформацію. За роки роботи ми роздали сотні брошур, плакатів у всі лікувальні заклади області. Проводимо інформаційну роботу з молоддю, через яку намагаємося привернути увагу до свого здоров’я мам та бабусь».
«Не від хвороби помирають жінки, а від необізнаності,– підкреслює Вікторія Харченко, координатор програми «Разом проти раку молочної залози». Тому ми ініціюємо проведення акцій, яка відбулася 18 червня в Ужгороді за співпраці БФ «Здоров’я жінки та планування сімї» у партнерстві із Закарпатським обласним клінічним онкологічним диспансером за підтримки компанії AVON. Такі заходи покликані сформувати обізнаність про проблему та спонукати жінок до проходження регулярного профілактичного обстеження. На людних майданах та вулицях Ужгорода були розташовані рожеві намети, у яких волонтери програми «Разом проти раку молочної залози» розповсюджували листівки з важливою для здоров’я жінки інформацією. Жінки також могли отримати консультацію фахівців з питань раку молочної залози.
Наталія Шаульська, голова Закарпатської обласної громадської організації «Амазонки Закарпаття» повідомила, що Закарпаття восени обласний клінічний онкодиспансер отримає від Благодійного фонду «Здоров’я жінки та планування сімї» ще один сучасний медичний прилад– цифровий перетворювача рентген-знімків та робочу комп’ютерну станція, що дозволяють скоротити час обстеження, отримати якісне цифрове зображення , що не потребує рентгенівської плівки. Це сприятиме точному виявленню хвороб на ранніх стадіях. Це обладнання дозволяє також зберігати інформацію обстеження на цифрових носіях, що важливо для подальшого лікування та нагляду.

admin