Про тиск на членів ТВК в Закарпатській області говорили на сесії Верховної Ради

ЗАСІДАННЯ П’ЯТДЕСЯТ П’ЯТЕ
Сесійний зал Верховної Ради України
24 червня 2009 року, 10:00 година
Веде засідання Голова Верховної Ради України В.М.ЛИТВИН

10:20:57
ПОДГОРНИЙ С.П.
Шановні народні депутати, шановні виборці, 30 червня 2008 року рішення міжпартійного з’їзду “Блоку Юлії Тимошенко” за грубе порушення, за невходження до фракції, 14 депутатів Закарпатської обласної ради були позбавлені достроково повноважень.
Але, на жаль, майже цілий рік під тиском Секретаріату Президента не могло відбутися засідання територіальної виборчої комісії для того, щоб зареєструвати наступних депутатів обласної ради. І тільки 17 червня відбулося засідання Закарпатської обласної територіально-виборчої комісії, на якому було розглянуто питання про визнання обраними депутатів Закарпатської обласної ради.
На засідання з 25 членів ТВК присутніх було 19, засідання спочатку розпочалося за присутності голови, але коли питання було майже озвучено, голова покинув засідання комісії. Тим не менше, комісія прийняла правове рішення і зареєструвала наступних депутатів обласної ради. Після цього засідання почався шалений тиск, буквально через 30 хвилин на всіх членів комісії, які проголосували за це рішення. Вночі до секретаря територіально-виборчої комісії ввірвалися представники обласної ради, забрали у неї ключ від кабінету, де зберігалася печатка.
Вранці, коли звернулися до голови ТВК, щоб він все ж таки поставив печатку, він відмовився дуже грубо. Але сьогодні тиск продовжується, не дивлячись на те, що депутати обласної ради від “Блоку Юлії Тимошенко” все ж таки надрукували це рішення ТВК в місцевій газеті. Були звернення і до обласної прокуратури, але після цього людей викликають ще і ще раз в різні інстанції місцевого самоврядування і наполягають, щоб вони відкликали свої підписи, я маю на увазі членів ТВК.
Я звертаюсь сьогодні, перш за все до Генеральної прокуратури, треба поставити крапку, припинити цю вакханалію, яка сьогодні діється в органах місцевого самоврядування в роботі територіальних виборчих комісій, на які йде шалений тиск з боку влади. Це не поодинокий випадок.
І наостанок хочу сказати, дуже багато було критики з приводу різних політичних сил щодо застосування імперативного мандату. Але всі ці політичні сили: і „Наша Україна” і Партія регіонів, і Соціалістична партія і всі інші, – застосовують цей імперативний мандат там, де їм треба. Тому я думаю, що якщо це законно сьогодні, а Конституційний Суд сказав, що це законно, треба виконувати закон.
Прошу вважати мій виступ, як запит до Генеральної прокуратури, щоб вона все ж таки навела в цьому порядок, а особливо в Закарпатській області…

admin