Українсько-словацький День добросусідства відзначали на КПП "Ужгород"

Українську сторону представляли Надзвичайний і Повноважний Посол України в Словацькій Республіці Інна Огнівець, голова Закарпатської обласної ради Михайло Кічковський, заступник голови Закарпатської облдержадміністрації Володимир Гоблик, словацьку – голова парламенту Словацької Республіки Павло Пашка, голови Кошіцького та Пряшівського самоврядних країв Зденко Требуля та Петер Худік. На святі також був присутній колишній президент Словаччини Рудольф Шустер.
Наші зустрічі з кожним роком – результативніші, – підкреслив голова Закарпатської обласної ради Михайло Кічковський. – Нині між нашими державами широко використовуються можливості економічного і культурного співробітництва. У цьому заслуга не тільки керівництва України і Словаччини, а й місцевих органів державної влади. Також голова облради відзначив, що нові можливості співпраці відкриваються і з участю України у засіданні міжрегіональної асоціації «Карпатський Єврорегіон».
У своєму виступі голова парламенту Словацької Республіки Павло Пашка підкреслив, що Словаччина проти того, аби у зв’язку з розширенням Європейського Союзу, на кордоні з Україною виникла нова «залізна завіса». Тож мусимо сприяти євроінтеграційним устремлінням України, поглиблювати нашу співпрацю, у тому числі прикордонну, – відзначив голова парламенту Словацької Республіки.
Надзвичайний і Повноважний Посол України в Словацькій Республіці Інна Огнівець нагадала присутнім про набуття чинності угоди про місцевий (малий) прикордонний рух між Україною та Словацькою Республікою, привітала Словаччину зі вступом до єврозони.
– Незважаючи на світову фінансову кризу, ми нині тут зібралися, а значить подолаємо її разом, – констатувала Інна Огнівець.
Високо оцінили співпрацю у різних сферах між прикордонними областями країн-сусідок і голови Кошіцького та Пряшівського самоврядних країв Зденко Требуля та Петер Худік.
Того дня сторони підписали спільний виконавчий протокол між Кошіцьким самоврядним краєм та Закарпатською обласною державною адміністрацією. Аналогічний документ був підписаний і з Пряшівським самоврядним краєм.

Управління інформації та зв’язків
із громадськістю облдержадміністрації

admin