Міс слов’яночка-2009 пише вірші англійською

Щодо конкурсу “Міс слов’яночка”. Головна його особливість – жюрі не оцінює його учасниць за якимись “параметрами” – зростом, сантиметрами талії та інших частин тіла. Основний критерій – врода, помножена на багатство слов’янської душі, ніжність, щирість, доброту тощо. Крім цього, кожна з учасниць ніби уособлює собою окрему слов’янську національність – українську, російську, білоруську, русинську, болгарську, чеську, польську, словацьку… Не забули й про угорців – хоча й не слов’яни, зате сусіди й давні добрі друзі. Втім, “уособлення” обмежилося тільки першим конкурсом, коли дівчата виходили в національних вбраннях і представлялися відповідними мовами. А далі – ніщо не заважало “українці” виконувати циганський танок, “угорці” – русинський, “болгарці” – співати українською мовою, а “словачці” – читати власні (!!!) вірші, складені англійською.

Конкурсів було декілька, але під час “перевтілень” конкурсанток глядачі не нудьгували. Чудово співали “Міс слов’яночки” попередніх років: 2005 – Марина Беца, 2006 – Ольга Агєєва, 2007 – Наталія Собран (“слов’яночка-2008” Ярослава Корольченко сиділа в жюрі), щирими оплесками глядачі нагородили учасницю конкурсу “Дореміфасолька” Вікторію Діброву, виступи танцюристів з підшефного дитячого будинку сімейного типу “Нова сім’я”, одного з членів жюрі, заслуженого артиста України Олександра Садварі, танцювального колективу “Наргіс”, просто в захваті були всі в залі від показового виступу студентки 3 курсу Закарпатської філії КСУ, абсолютної чемпіонки України і чемпіонки світу з силового жонглювання Ілдики Булези…

Багато чого цікавого і приємного відбувалося у середу по обіді на сцені Падіюну. Але конкурс є конкурс, хтось має перемагати. Поважне жюрі, яке очолювала перша в історії “Міс Україна”, співголова громадської організації “Красуні Закарпаття” Анжеліка Пащенко-Висіч, пішло радитися… Повернулося – з “вердиктом”. Втім, переможницю в одній номінації визначили самі глядачі:

“Міс Глядацьких симпатій” стала представниця підшефного будинку сімейного типу “Нова сім’я” Світлана Навроцька.

Потім ведучі виголосили й рішення жюрі:

Звання “Міс Грація” виброла студентка І курсу спеціальності “Менеджмент митної справи” Ірина Іванюк.

“Міс Чарівність” стала студентка І курсу спеціальності “Облік і аудит” Тетяна Гелетей.

“Міс Талант” названа студентка ІІ курсу спеціальності “Менеджмент митної справи” Яна Тенкач.

“Міс Елегантність” – студентка І курсу спеціальності “Міжнародні відносини” Наталія Гриняк.

“Міс Фото” – студентка І курсу спеціальності “Фінанси і кредит” Сандра Блищак.

Другою “Віце-міс Слов’яночка-2009” жюрі назвало ще одну першокурсницю зі спеціальності “Фінанси і кредит” Брігітту Прокоп.

Першою “Віце-міс Слов’яночка-2009” визнана студентка ІІІ курсу спеціальності “Міжнародні відносини” Олена Загорна.

І, нарешті, корону цьогорічної “Міс Слов’яночки” отримала студентка V курсу спеціальності “Англійська мова та література” Мирослава Гийдел (та сама вище згадувана дівчина, котра читала власні вірші на мові Шекспіра).

Щасливі посмішки, стрічки-відзнаки, квіти, подарунки від меценатів та спонсорів.


До слова, про останніх. Вже після конкурсу директор Закарпатської філії Київського славістичного університету Людмила Несух зізналася: до останнього переживала, що цього року конкурс може і не відбутися, якщо через кризу відмовляться допомагати спонсори і меценати. Але ті виявилися “на висоті” і тому цілком заслуговують на те, щоб назвати їх поіменно: готельно-ресторанні комплекси “Камелот” і “Ужгород”, мережа магазинів “Євротек”, ТОВ “Інтерфіл”, а також приватні підприємці Юрій Добей, Анатолій Васюта та Василь Ігнатко. Щира їм вдячність від усіх студентів та викладачів Закарпатської філії Київського славістичного університету.

Володимир Кривошапко, також член жюрі

admin