Ющенко зажадав від Балоги закрити проект “ЄЦ”. Балога втік на Закарпаття й… запив

Аналіз інших подій (насамперед історія з заступником голови СБУ Т. Дурдинцем, котрий є людиною Балоги, і котрого нещадно “мочать” усі, кому не лінь, зате ніхто навіть не намагається захистити, якщо не рахувати прес-службу СБУ) показав, що справи у Балоги геть кепські. Все йде до того, що незабаром побудована на адмінресурсі й залякуванні фінансово-адміністративна система завидівського клану розсиплеться, мов картковий замок, як свого часу розсипалася на Закарпатті “непорушна й непереможна” СДПУ(о).

Те, що Балозі останнім часом непереливки підтвердив і віце-спікер Микола Томенко. Однак Томенко вважає, що Ющенку щось заважає позбутися Балоги, хоч прагне він цього вже давно.

В інтерв’ю “Фокусові” Томенко підтвердив чутки, що “Ющенко в черговий раз хоче позбутися від горезвісного оточення в особі Віктора Балоги”. “Так, я чув. Це сьома спроба позбутися від Балоги. Коли в понеділок була нарада в Тимошенко, і одна прояснена людина в черговий раз видала інформацію, що у вівторок з’явиться указ про відставку Балоги, я сказав: здається, це вже сьомий указ. Тому треба заспокоїтися і працювати далі”, – сказав він.

При цьому, за словами Томенка, він не знає сьогодні серйозних політиків, менеджерів, які вважали б правильним для себе “усе кинути і працювати з президентом”.

“Він останнім часом показав себе так, що потрібно занадто вже поважати і любити Ющенка, щоб почати його тепер рятувати”, – відзначив віце-спікер. “При цьому я знаю ціну питання для багатьох людей в апараті президента. У мене недавно була поїздка по Київській області, і я неформально поспілкувався з багатьма чиновниками. Вони говорять, що посада голови райадміністрації престижного району коштує від 5 до 7 млн. доларів для початку розмови з правильною людиною в Секретаріаті президента”, – заявив Томенко.

“Якщо працювати в команді президента з цією метою, то зараз можна заробити дуже багато. Але якщо хтось цінує своє ім’я, я не думаю, що він піде до президента. У цьому і полягає феномен Балоги – авторитетні люди не хочуть на це місце, а решта, котрих пропонують на його посаду, далекі від статусу сильних політиків”, – додав він.

За словами Томенка, на місце глави СП обговорюються Ігор Тарасюк і секретар РНБО Раїса Богатирьова. “Але від Балоги не так просто позбутися. Мені здається, президент приречений піти з посади разом з ним”, – додав віце-спікер.

admin