12 кримінальних справ за переправлення нелегалів порушено на Закарпатті

Правоохоронці проводили відпрацювання ще кількох оперативних інформацій. Одна з них стосувалася жителя Чернівецької області, який нібито також був причетний до переправленням “живого” товару за кордон. Щоправда, буковинець надавав перевагу громадянам Молдови. Закарпатські міліціонери уважно відстежували кримінальну схему, за якою працював молодик. Він зустрічав молдован у Чернівцях, тут формував групи, домовлявся про тимчасове житло. Далі буковинець виходив на закарпатських людей, аби ті допомогли мігрантам нелегально перейти кордон. За одну людину отримував від 2 до 2,5 тисяч євро. “Гонорар” опинявся у гаманці бізнесмена лише тоді, коли з-за кордону надходило відповідне телефонне повідомлення. З цих грошей, звісно, Сергієві доводилося частину давати іншим особам за послуги.

Щоб затримати нелегалів з Молдови, до працівників міліції приєдналися й прикордонники. У кількох місцях були влаштовані своєрідні пастки. Саме затримання відбулося швидко. Ні молдовани, ні їхні перевізники не мали найменших шансів для втечі. Чернівчанин пояснив: хотів заробити гроші, бо у нього фінансова скрута. Враховуючи, що протягом місяця по кілька разів він водив не менше трьох-чотирьох осіб, то економічна криза йому аж ніяк не загрожувала. До того ж, міліціонери припускають: цим ремеслом він займається вже не один місяць.

Ще одне затримання провели працівники ВБЗПТЛ в обласному центрі. Оперативники довідалися, що в Ужгороді півроку діє злочинне угруповання з дев’яти осіб. Кожен з НИХ мав свою визначену роль. На відміну від попередніх бізнесменів, ужгородські ділки спеціалізувалися на афганцях. Товар доставляли їм з Одеси. Тут нелегали сідали на потяг (один з організаторів заздалегідь домовлявся їм про окремі купе, звідки іноземці всю дорогу боялися висунути носа). Потім виходили у Батєві. “Гостей” одразу забирали, поселяли у непримітних місцях, утримували до тих пір, поки афганці не перетинали кордон. Такса за одного “нелегала” сягала півтори тисячі доларів.

Нещодавно вечірньої пори за однією з адрес у самісінькому центрі Ужгорода завітали оперативники. Під час огляду приміщення стражі порядку виявили на горищі п’ять громадян Афганістану без жодних документів. Крім азіатів, правоохоронці затримали в будинку і кількох місцевих організаторів та переправників, серед яких, до речі, була жінка. Отож, плани потрапити в Італію через Угорщину в мігрантів залишилися лише у мріях. Їх затримали безпосередньо перед відправленням.

Але й це ще виявилося не все. Під час подальшого відпрацювання працівники ВБЗПТЛ ГУМВС з’ясували: згадана група в Ужгородському районі переховує й інших афганців. “Нелегалів” невдовзі затримали. Попалися також два місцеві перевізники.

Загалом з початку цього року за торгівлю “живим” товаром порушено 12 кримінальних справ.

admin