Український «Спрут» або «Mr Baloga is criminal»

До нашого читача переклад роману з італійської вийшов 1991 році. Перечитуючи вкотре гостро сюжетний твір, нас обурювали злочини італійських мафіозі і захоплювала відчайдушність комісара поліції Каттані, який боровся з мафією. Тоді, ми навіть не підозрювали, що через вісімнадцять років, українцям сицилійська мафія буде здаватися блідою тінню української. За виключенням того, що немає в Україні власного Катанні.

В українських ЗМІ вже звикли порівнювати Закарпаття з італійською Сицилією, а старовинне Мукачево з Палермо. І все це завдяки закарпатцю, кар’єрний шлях якого на київські пагорби добре відомий загалу. Однак італійським мафіозі навіть у рожевих снах не могла привидітися могутність українського «хресного батька», який вже керує не якимось провінційним ОЗУ, а цілою державою разом з її більш як сорока мільйонним населенням. Закарпатець, який впливає на формування влади у державі, силові структури, суди, прокуратуру, загалом на всю систему української влади. Його секретарський вплив сягнув навіть самого Гаранта Конституції України. Про це, Президенту України вже відверто заявляють найвпливовіші політики Європи. Нещодавно український загал був шокований інформацією поширеною ЗМІ про зміст бесіди Віктора Ющенко з керівником ЄНП, еск-прем’єром Бельгії паном Вільфредом Мартенсом, який дослівно сказав Ющенко: «Mr Baloga is criminal».

Останнім часом про випадки вимагання хабарів ужгородським суддею і працівником міської прокуратури вже добре відомо з чисельних публікацій в крайових ЗМІ. Мова про тих, закарпатських «зваричів», які обслуговують інтереси відомої закарпатської родини на чолі якої всесильний «сантехнік» держави. Звичайно, що реакція прокуратури на ці злочини відсутня

На початку місяця стало відомо про новий злочин – вимагання хабара працівником обласної природоохоронної прокуратури. Про це добре відомо обласному прокурору. Саме з такою заявою до Закарпатської обласної прокуратури звернувся мешканець села Олешник, Виноградівського району. Виявляється працівник природоохоронної прокуратури Анатолій Герич, вимагав від селянина 5000 гривень за повернення йому трактора, якого на передодні затримав.

Копія скарги мешканця села Олешник на адресу обласного прокурора є в редакції. Цікаво як поведеться в цій кримінальній ситуації прокуратура краю. Чи як водиться вкотре захищаючи «честь мундира» відкладе скаргу «під сукно».

А «нечисті на руку» прокурори будуть хизувати перед краянами на джипах останньої моделі та розробляти вензелі на збудованих за хабарі палацах.

Про прокурорську методу вимагання хабарів, далі буде.

admin