ПОНАД 20 ЗАКАРПАТСЬКИХ ФОТОХУДОЖНИКІВ ПРЕЗЕНТУЮТЬ В УЖГОРОДІ ЮВІЛЕЙНУ ВИСТАВКУ

Голова закарпатського осередку Спілки Родіон Рабинович розповів, що на виставці будуть представлені найкращі роботи визнаних фотохудожників краю. Вік фотографів — від 14 до 60 років. «Ми плануємо відродити призабуту традицію масштабних фотовиставок, оскільки Ужгород був одним з перших міст Радянського Союзу окрім Москви, де проводилися всесоюзні фотовиставки», — сказав Р. Рабинович. За словами організаторів, виставку такого рівня закарпатські фотографи проводили років з 20 тому.
У засіданні також взяли участь члени Національної спілки фотохудожників Закарпаття Олексій Попов, Михайло Палінчак та Володимир Балега.
Володимир Балега розповів, що Спілка наразі налічує 22 членів (в Україні — 778), серед яких лише одна дівчина, роботи якої вже друкувалися у міжнародних каталогах. Кілька закарпатських фотохудожників є також членами авторитетної міжнародної організації фотомистецтва при ООН (FIAP). У виставці також візьме участь кандидат у члени Спілки Беата Дудаш. «Наших фотохудожників за кордоном знають більше, ніж вдома. Тому ми вирішили показати краянам найкращі роботи (понад 100 фотографій у різних жанрах), які були відзначні на міжнародних виставках», — зауважив В. Балега.
До виставки закарпатських колег приєднаються також фотохудожники з Львівського осередку спілки, який лідирує в Україні з організації виставок і видання міжнародних каталогів.
На останній Художній раді фотохудожників у Києві з 10 нових членів Національної спілки восьмеро були закарпатцями, — підкреслив Р. Рабинович. Він також повідомив, що восени Спілка планує провести ще одну, звітну фотовиставку. А незабаром для початківців проводитимуть майстер-класи, для чого запрошуватимуть іменитих професіоналів з інших міст України та з-за кордону.

admin