Підсумковий міжнародний семінар з підвищення кваліфікації

Основною метою семінару було підвищення обізнаності представників органів влади, самоврядування та громадських організацій прикордонних регіонів України, Угорщини та Молдови щодо сучасних можливостей прикордонних країн у зв’язку з запровадженням нових інструментів транскордонного співробітництва. На завершальному етапі реалізації проекту, підведений підсумок тренінгової програми навчання для громадських організацій, органів влади та самоврядування, державних установ, що взяли участь у проекті та отримали знання щодо формування ефективної регіональної та місцевої політики, євроінтеграційної політики, а також отримали практичні навички розробки конкретних проектів та програм.
В заході взяли участь представники дипломатичних установ, органи влади та самоврядування, державних фондів, донорських організацій та громадського сектору України, Угорщини, Молдови та Словаччини. Близько 40 закарпатських представників громадських організацій, органів влади та самоврядування були представлені на міжнародному семінарі. З побажаннями щодо плідної співпраці у майбутньому, виступив пан Антал Суромі, консул генерального консульства Угорщини в м. Ужгороді. Брігітта Ласло представник Державного фонду ЄвроКліп-ЄвроЗв’язок ознайомила з роботою Фонду та запросила українські громадські організації до співпраці. Андраш Барані керівник Технічного Секретаріату Програми “ENPI” Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна, представник “VÁTI” – Угорська Громадська Неприбуткова Компанія Регіонального розвитку та містобудування ознайомив з перспективами використання Нового Інструменту Сусідства та Партнерства “ENPI” 2007-2013 років та Марія Ердеі депутат, представник Колегії Міжнародних Цивільних Відносин та Європейської Інтеграції представила досвід Національного Цивільного Фонду Угорщини у роботі з недержавними організаціями Угорщини. Андраш Ракоці, віце-президент Асоціації “МАІРР”, керівник “КІУТ” (Угорщина) презентував важливість формування сталого партнерства на регіональному рівні із залученням партнерських організацій Угорщини, України та Молдови.
Святослав Густяк, генеральний секретар Асоціації “МАІРР”, керівник Агенції Регіонального Розвитку “ПОЛОНИНА” із Словацької Республіки, презентував досвід Словаччини у залученні можливостей Норвезького Фінансового Механізму. Олег Іванчіогло керівник Громадської Організації “ПЕРСПЕКТИВА” Республіці Молдова, презентував перспективи українсько-угорсько-молдовської співпраці.
У другій секції семінару, Наталія Носа президент Асоціації “МАІРР” та експерт проекту, представила досвід Закарпатської області в сфері співпраці з міжнародними організаціями та презентувала потенціал Міжнародної Асоціації “МАІРР” для формування стратегічного підходу та сталих партнерств у прикордонних регіонах. Менеджер Асоціації з питань розвитку українсько-угорсько-румунської співпраці, координатор проекту Василь Базюк презентував результати проекту “Досвід єдиної Європи – підвищення кваліфікації”, та представив потужну та кваліфіковану тренінгову команду Закарпатської області, а саме:
Єва Кіш – тренер програми “Євроінтеграція”^
Дмитро Мірошніков та Оксана Станкевич – тренери з питання “Регіональний та місцевий розвиток”^
Вадим Пилипенко – тренер за темою “Кластери, як інструмент соціально-економічного розвитку регіонів”^
Наталія Носа – тренер програми “Фандрайзинг та проектний менеджмент”^
Олег Димитрієв – тренер з питання “Фінансовий менеджмент”.
Крім того, представники громадських організацій, органів влади, самоврядування та державних установ, які були присутні на семінарі, мали можливість представити свої організації та проектні ідеї, що були ними розроблені під час проведення тренінгової програми.

Наприкінці семінару, за дорученням Брігітти Ласло представника Державного фонду ЄвроКліп-ЄвроЗв’язок, найбільш активним учасникам програми, директор Асоціації “МАІРР” Вадим Пилипенко, вручив Сертифікат учасника тренінгової сесії проекту “Досвід єдиної Європи – підвищення кваліфікації”.

Команда Асоціації “МАІРР”
www.iardi.org

admin