Ольга Богомолець оглянула в Ужгороді родимки сиріт та влаштувала благодійний концерт

Основна мета першого туру – допомога сиротам і дітям із малозабезпечених родин, що потребують сучасної онкологічної медичної допомоги. Закарпаття – п’ятнадцята область, де професор Ольга Богомолець оглянула дітей-сиріт та малечу із малозабезпечених сімей, що потребують сучасної онкологічної медичної допомоги. Упродовж двох місяців в дитячих будинках і школах-інтернатах нашої області відбувались попередні огляди дітей. Вони проводилися на основі інформаційного листа та критеріїв відбору дітей, розроблених спеціалістами-медиками Київського інституту дерматології та косметології. За попередніми даними, близько півсотні маленьких закарпатців потребували додаткового огляду професором Ольгою Богомолець.
«Останнім часом злоякісні пухлини шкіри займають в Україні друге місце у структурі онкологічних захворювань. Одна з таких пухлин – меланома, – пояснює заслужений лікар України. – Від неї смертність в Україні становить 95 відсотків. Такий стан речей пов’язаний передовсім із відсутністю елементарних знань, культури здоров’я населення, коли люди не знають, що їм потрібно звернутися до лікаря. Сьогодні за новітніми технологіями ми можемо стовідсотково гарантувати збереження здоров’я і вилікувати рак шкіри за умови, що людина вчасно звернулася по допомогу».
Аби привернути увагу суспільства до цієї проблеми, аби допомогти дітям-сиротам, та малечі із малозабезпечених сімей, за словами професора Ольги Богомолець, вона розпочала благодійний Всеукраїнський марафон здоров’я. Огляд дітей почала із Севастополя. Як повідомила професор, за результатами огляду у 14 областях близько 1100 дітей потребують диспансерного обліку, понад 30% маленьких українців віднесено до групи ризику. «На Закарпатті діти, котрі мали ознаки родимок, що змінюються, були сьогодні оглянуті і більшість з них потребуватимуть диспансерного огляду», – повідомила професор.
Благодійні медичні огляди учнів шкіл-інтернатів проводяться за допомогою єдиного в Україні епілюмінісцентного дерматоскопу, призначеного для ранньої діагностики переродження родимки. При виявленні хвороби діти направлятимуться на огляд до Інституту дерматології і косметології (м. Київ) і, за необхідністю, безкоштовно оперуватимуться. «Уже одну дитину прооперували у Києві, ще двоє дітей мають бути госпіталізовані та прооперовані також в столиці», – повідомила Ольга Богомолець.
Під час проведення благодійного марафону здоров’я в Україні партнерами проекту стали інформаційне агентство Інтерфакс-Україна, Українська дитяча спеціалізована лікарня «Охматдит», «Укрзалізниця».
За словами Ольги Богомолець, другий етап благодійного марафону здоров’я планується провести восени. «Коли буде потреба, то можна провести семінари і для закарпатських лікарів, аби передати їм досвід щодо ранньої діагностики родимок, пухлин шкіри», – поділилася планами професор.
Крім медичного огляду дітей, у кожній області Ольга Богомолець проводить благодійні концерти авторських українських романсів на вірші Ліни Костенко, Євгена Сверстюка та власні вірші. «Концерт – це ще одна можливість привернути увагу людей до власного здоров’я, підняти загальний рівень культури здоров’я українців. Я вмію добре робити дві речі – лікувати людей і непогано співати, – каже Ольга Вадимівна. – Торік майже всі жіночі тюрми і колонії, в тому числі і підліткові, об’їздила із благодійними концертами, присвяченими боротьбі з туберкульозом».
Управління інформації та зв’язків
із громадськістю облдержадміністрації

admin