На Закарпатті зелений туризм — найбільш розвинутий в Україні

За статистикою, в сільській місцевості знаходиться майже мільйон приватних будинків, які потенційно можуть існувати на ринку зеленого туризму. Майже 2000 садиб у 20 регіонах країни зареєстровані офіційно і радо приймають в своїх оселях відпочивальників. Найактивніше розвинений такий вид туризму на Закарпатті. Про це говорили учасники програми «Український вимір», виробництва КГ ESG.
Перший заступник голови Державної служби туризму і курортів Ольга Соколова каже, що типовий сільський туризм базується на звичайній сільській сім’ї, яка запрошує до себе гостей, спілкується з ними, передає культурні традиції, особливості певного регіону.
На Південь, частіше за все, їдуть, щоб відпочити на морі, в західний регіон – помилуватись величчю гір та побути з природою на одинці. Інші області приваблюють туристів місцевими пам’ятками архітектури та визначними місцями. Перш за все цікавить відпочивальників культура, традиції та кухня окремої місцевості.
Голова правління Спілки сприяння розвитку сільського зеленого туризму Володимир Васильєв переконаний, що абсолютно всі регіони України, окрім Чорнобильської зони, придатні для розвитку сільського туризму: «Переваги однозначні – це створення робочих місць, розвиток інфраструктури сільської місцевості, де знаходиться садиба, а ще презентація культурних та історичних традицій. Туристи дихають свіжим повітрям, харчуються екологічно-чистими продуктами, дізнаються багато нового для себе».
Охочим дізнатись, де краще відпочити подалі від цивілізації, фахівці радять відвідати щорічний туристичний ярмарок «Українське село запрошує», який проходить в селі Пирогове, що під Києвом. Сюди приїжджають гостинні господарі з усіх куточків України, щоб запросити саме вас.

admin