До Закарпаття намагалися переправити 1 млн. контрабандних іграшок

Аферу, приховану за металевою пломбою вантажівки, виявили ужгородські митники у пункті пропуску “Ужгород” та не пропустили на митну територію України.
При в’їзді до України водій вантажівки “Iveco Stralis” подав до митного контролю товаросупровідні документи, в яких зазначався товар “вироби з пластмаси-частини іграшок казкових персонажів для подальшого розмальовування” в кількості 1,4 млн.штук, вагою 3,9 тонн, загальною вартістю – тисячу євро. Зазначений вантаж переміщувався через українсько-словацький кордон під митним забезпеченням митних органів Словаччини на адресу однієї із закарпатських фірм.
Проте, коли митники повністю розвантажили, зважили та перерахували товар, то з’ясувалась зовсім інша картина…На відміну від заявлених в документах даних про товар, насправді загальна кількість пластмасових іграшок становила 2,5 млн. штук, вагою 7,2 тонн та вартістю 18 тис. грн. Таким чином, аферисти намагались уникнути більшої сплати всіх необхідних митних зборів та податків за ввезений товар.
Відтак, 60-річний словак порушив митне законодавство України, не надавши правдивих даних про переміщуваний через кордон вантаж. Складено протокол про порушення митних правил. Товар та вантажівка (вартістю майже 600 тис.грн.) вилучені.

Сенгетовська Вікторія,
прес-секретар Ужгородської митниці

admin