ЧЕРЕЗ КОНТРАБАНДНУ ТИСЯЧУ ПАЧОК СИГАРЕТ ПОЗБУЛИСЬ ДВОХ ІНОМАРОК

В першому випадку, 41-річний німець під час проходження митного контролю свідомо обрав «зелений коридор», тим самим декларуючи, що нічого забороненого через кордон не переміщує. Коли митники оглянули салон його автомобіля, то в бардачку виявили не задекларовані два металеві годинники «Молния» (виготовлені до 1950р.) та російську монету, датовану 1875 роком.
Згідно наказу Міністерства культури і мистецтв України годинники (наручні, підлогові, настінні і т. п.), виготовлені до 1950 року та монети (вітчизняні та зарубіжні із дорогоцінних і недорогоцінних металів до 1960 р. включно) можуть бути вивезені за межі території України лише на підставі дозволу Державної служби контролю за переміщенням культурних цінностей через державний кордон України.
Таким чином, гр.Німеччини порушив митні правила, переміщуючи речі, що підлягали обов`язковому декларуванню і перевезення яких через кордон здійснюється виключно за дозвільними документами відповідних державних органів. Предмети правопорушення митницею вилучені, а їхня вартість встановлюється експертами.
В другому випадку, 26-річний угорець, виїжджаючи з України до Словаччини» на своєму автомобілі також обрав спрощений вид митного контролю «зелений коридор», та потрапив до рук митників із контрабандою сигарет. В результаті проведеного поглибленого огляду автівки, інспекторами виявлено 519 пачок тютюнових виробів, прихованих у конструктивних порожнинах усіх діверок, задніх та передніх крилах, кришки багажного відділення іномарки.
Відтак складено протокол про порушення митного законодавства, сигарети марок «Next», «Viceroy Blue», «Прима Люкс» вартістю 1,6 тис.грн., та автомобіль марки «Опель Астра Караван», вартістю 53 тис.грн., вилучені.
В третьому випадку, 29-річний словак, повертаючись додому на автомобілі марки «Альфа Ромео», намагався вивезти через «зелений коридор» митного поста «Ужгород» 360 пачок сигарет, прихованих у газовому балоні. Проведений у боксі поглиблений огляд іномарки дав позитивні результати – вийнятий із багажника балон виявився розділений на дві порожнини: одна – для приховування сигарет, інша – для живлення автівки газом. Коли митники зняли кришку газового датчика, то всередині виявили вміло приховані сигарки марки «Classic Red». Для маскування ззовні газовий балон був добре прошпакльований і пофарбований під колір балону.
Отже, ужгородськими митниками складено протокол та вилучено тютюнові вироби на суму понад одну тис.грн. та автомобіль, вартістю 84 тис.грн.

Вікторія Сенгетовська, прес-секретар Ужгородської митниці

admin