СЛОВАЧЧИНА ПОШИРЮЄ ПРАКТИКУ ВІДПОВІДАЛЬНОГО БІЗНЕСУ НА УКРАЇНУ

Йшлося про Карпатську програму корпоративної відповідальності бізнесу перед громадами та поширення кращих практик зі Словаччини в Україну.
Директор благодійного фонду “Доброта” (м. Донецьк) Яків Рогалін зауважив, що йдеться не просто про благодійність, а про включення у загальну стратегію бізнесу соціальну відповідальність: «Сьогодні неможливо діяти у суспільстві і бути окремо від нього, якщо бізнес налаштований на серйозну тривалу роботу, то він обов’язково повинен гармоніювати власну діяльність із потребами громади, на території якої він діє».
«Проблеми українських сиріт, наркоманів, інвалідів, знедолених не можуть постійно вирішувати США, Нідерланди чи інші країни. Їхні благодійні програми завершуються, натомість українці повинні самостійно вирішувати свої проблеми, підтримувати тих, хто цього потребує», — сказав директор Карпатського фонду – Україна (м. Ужгород) Руслан Жиленко.
Він також розповів, що на Західній Україні, де переважає дрібний та середній бізнес, більшість підприємців долучаються до доброчинності, однак це не оформлено у певну систему. На «круглому столі» в Ужгороді йшлося саме про те, чи можлива узагалі система корпоративної відповідальності в Україні та як її налагодити.
Словацький досвід у відповідній сфері презентувала Лаура Діттел , директор Карпатського фонду – Словаччина (м. Кошіце). За її словами, у сусідній Словаччині діє норма закону, за якою підприємець самостійно вирішує щодо 2 % суми податку – віддати її державі чи самостійно передати обраному благодійному фонду. Так, гроші, які надходили до Карпатського фонду, використовувалися надалі для фінансування проектів громадських організацій — зведення та реконструкцію дитячих майданчиків, боротьбу з наркотиками, інші різноманітні громадські проекти.
«Ми у Карпатському фонді вважаємо корпоративну соціальну відповідальність одним з ключових інструментів розвитку громад і залучення різних партнерів до цього процесу. Ми в Словаччині розуміємо, що не можемо весь час бути залежними від міжнародної фінансової допомоги і тому повинні налагоджувати партнерські стосунки і всети пошуки інструментів підтримки місцевого розвитку», — сказала Лаура Діттел.
Карпатський фонд діє з 1994 році. Це мережа з 6 фондів у 5 країнах світу. В Україні Фонд надає гранти сумою до 20 тисяч євро громадським організаціям, які надають прямі соціальні послуги вразливим верствам населення. З часу створення надано допомоги на суму понад 3 мільйони євро.
Руслан Жиленко розповів також, що Карпатський фонд в Ужгороді планує залучати представників бізнесу та різноманітних установ (наприклад, університетів тощо) до соціальної відповідальності. Зокрема, підприємців та керівників установ запрошуватимуть до правління фонду. А також розповсюджуватимуть звіти про діяльність фонду, про підтримані ним проекти, щоб було зрозуміло, на що використовуються отримані ним кошти.

admin