Онук Бандери, Степан Бандера вивчав події Карпатської України і біографію Августина Волошина в Канаді

Презентували книгу лідери молодіжних організацій України та голови всеукраїнських молодіжних громадських організацій (ВМГО). Троє закарпатців, які очолюють всеукраїнські молодіжні об’єднання, вирішили докласти зусиль для вшанування Карпатської України.

До книги окрім витягу з «Нарису історії ОУН 1920-1939 років» ввійшла ще низка статей, архівних матеріалів, історичних листівок, — розповів голова ВМГО „Молодіжний націоналістичний конгрес» Ярослав Іляш. Він також сказав, що вбачає завданням молодих українців відродити пам’ять героїв Карпатської України та належно вшанувати їхній подвиг.

Іван Крулько, голова ВМГО „Молодий народний рух» зауважив, що український національний дух після голодомору, репресій, відродився саме на Закарпатті, де у 1939 році проголосили Карпатську Україну. “Події Карпатської України дуже яскраво продемонстрували, що населення Закарпаття вважає себе українцями і прагне завжди бути невід’ємною частиною Української держави. А, отже, намагання нині підняти тему «русинства» є штучним», — сказав І. Крулько.

Як розповів заступник директора Центру національного відродження Віктор Рог, молоді лідери намагаються донести до всієї України значення подій 70-літньої давності, щоб усі співвітчизники розуміли вклад закарпатців у розбудову Української держави.

Онук Степана Бандери, журналіст Степан Бандера (Торонто, Канада) розповів: «Я народився в Канаді і з самого малку вивчав події Карпатської України, біографію Августина Волошина на рівні з власним дідом, Романом Шухевичем чи іншими активістами визвольних змагань ХХ століття». Він також висловив переконання, винесене з історії, що Україні слід розраховувати на власні сили, а не на допомогу інших країн. А також зацитував відповідь німецькому консулові полковника М. Колодзінського-Гузара: «У словнику українського націоналіста немає слова «капітулювати». Сильніший ворог може нас у бою перемогти, але поставити нас перед собою на коліна – ніколи!».

Святослав Липовецький, голова ВМГО „Спілка Української Молоді в Україні” наголосив на необхідності відродження на Закарпатті духу української території на противагу політичному русинству.

Молоді лідери також підготували спеціальні подарунки для університетів Закарпаття на честь свята.

admin