Президент доручив дипломатам дискредитувати Тимошенко за кордоном

Тижневик “Дзеркало тижня” повідомляє, що керівники дипломатичних представництв України при Європейському Союзі, в країнах ЄС, США, Росії, балканських країнах і Молдові одержали доручення терміново проінформувати офіційних осіб країн перебування на максимально високому рівні про недобросовісні дії прем’єр-міністра Юлії Тимошенко.

За даними видання, циркуляр № 101/30-078-34 щодо розгляду РНБО питання енергетичної безпеки України з позначкою “Надтерміново!” за підписом глави МЗС Володимира Огризка був розісланий керівникам 31 диппредставництва України після засідання Ради національної безпеки і оборони у вівторок, 10 лютого.

Документ наказує українським дипломатам негайно ознайомити закордонних партнерів України з матеріалами брифінгу першого заступника секретаря РНБО Степана Гавриша, що відбувся після засідання.

“Доручаю особисто організувати роботу щодо донесення основних положень брифінгу до офіційних осіб країни перебування на максимально високому рівні, а також до місцевих засобів масової інформації. Про виконану роботу прошу інформувати департамент секретаріату міністра до15:00 за київським часом 11 лютого 2009 року”, – сказано в циркулярі, підписаному міністром закордонних справ України.

Але все, що виходить із-під пера Банкової – дурість і непродуманість. Так, нагадаємо, той же пан Гавриш стверджував, що РНБО і не мала наміру розглядати питання повернення “РосУкрЕнерго” на український ринок, спростовуючи заяву прем’єр-міністра Юлії Тимошенко, яка продемонструвала журналістам проект рішення РНБО. Тобто, стверджували і Гавриш, і Богатирьова, Тимошенко ввела в оману громадськість, посилаючись на фальшивку.

Але МЗС спростував Гавриша – дипломати стверджують, що прем’єр посилалася на реальний документ. Це слідує із того ж циркуляра, в якому підкреслюється, що прем’єр-міністр України Тимошенко порушила закон, зробивши заяви для преси за наслідками засідання РНБО, матеріали і рішення якого носили закритий характер і містили секретну інформацію.

Пояснюю – якщо Тимошенко озвучила фальшивку, то вона збрехала. І МЗС так би і проінформував послів. Але сказано про те, що прем’єр порушила якусь державну таємницю, розповсюдивши секретну інформацію про попередні задуми Банкової. А це що означає? А це означає, що РНБО дійсно була готова ухвалити рішення про повернення РУЕ на ринок, і лише рішучі дії прем’єр-міністра примусили “політичне керівництво” терміново переглянути документ, навіть не прийнявши його на засіданні Ради.

Міністр Огризко наказав послам терміново ознайомити глав держав із промовою дрібного клерка Гавриша, який не підбирав слова стосовно прем’єр-міністра. Чим думав при цьому пан Огризко, який підставляє своїми діями не особисто Тимошенко, а Україну, – невідомо.

За великим рахунком те, що робить РНБО – це і є шкідництво. Те, що деякі “рішення”, введені в дію указами президента, шкодять економіці, ми писали неодноразово, конкретизуючи по кожному окремому випадку – від Venco до заборони на приватизацію ряду об’єктів. Але тепер в РНБО зайнялися шкідництвом і на міжнародній арені. І саме ці конкретні товариші зраджують національні інтереси України, захищаючи приватні інтереси окремих бізнес- кланів.

А зараз до РНБО приєдналося і МЗС. Бо Огризко не боїться “ротації”, оскільки є особистою креатурою президента. Як і міністр оборони. Тому і паскудить країні, наївно вважаючи, що паскудить прем’єр-міністру.

Господи, страшно подумати, скільки ці люди встигнуть зробити за 9 місяців. Божевільні, які вчепилися в свої крісла, – вкрай небезпечні. Вони йдуть на все – і “опускання” держави в очах світової спільноти яскраво це демонструє…

Фроім Нудель.

admin