Польські чиновники завітали на Закарпаття

Р. Банькош є автором кількох книжок з історії та культури польських східних прикордонних регіонів, займається розвитком туризму в польському Підкарпатті. Для них було підготовлено культурну програму, зокрема, цікавою була екскурсія до Закарпатського музею народної архітектури та побуту, яку провела для гостей заступник директора музею з наукової частини Полак С.І.
За підтримки Центру культур національних меншин Закарпаття (керівник Моца М.Ю.) та завідуючої методичним кабінетом відділу освіти Перечинської РДА Кулакової Н.С. для гостей було організовано поїздку у с. Зарічево Перечинського району. У зарічевській ЗОШ І-ІІ ст. (директор Сорока А.І.) відбулася зустріч з вчителями та учнями школи, котрі з любов’ю та великим ентузіазмом вивчають і плекають лемківські культурні традиції. Щире захоплення викликав імпровізований концерт дитячого фольклорного ансамблю школи (керівник Барзак О.І.), який продемонстрував високий рівень виконавської майстерності, повагу та любов до культури та мови своїх прадідів-лемків.
Яскраві враження залишилися після теплої зустрічі в зарічевській «Лемківській садибі» (директор Пекар Л.М.) із народним ансамблем «Лемківчанка» (керівник Троніщак М.М.). Польські гості із захопленням визнали, що просто вражені високим професіоналізмом виконавців народних пісень, самобутньою лемківською культурою, гостинністю та щирістю закарпатців. Висловили впевненість у тому, що незабутні зустрічі на Перечинщині матимуть продовження у майбутньому на польській землі, оскільки виступи талановитих самодіяльних митців із Зарічева не залишать байдужими, на їх думку, жителів прикордонних регіонів Польщі.
Варто зазначити, що такі зустрічі є надзвичайно важливими особливо у нинішній непростий час, позаяк нагадують нам, що «не хлібом єдиним», а й збереженням та розвитком культурних традицій, якими завжди пишалося поліетнічне Закарпаття, живуть наші краяни, що для культури немає кордонів.

Евеліна Гурницька, Clipnews

admin