Окремі малі проекти на Закарпатті вже розроблені

Учасників консультували регіональні експерти проекту партнерства Канада-Україна «Регіональне врядування та розвиток» Світлана Слава та Ярослав Бойко (Проект реалізується Канадським інститутом урбаністики за фінансової підтримки Канадського агентства міжнародного розвитку). Спільно з учасниками фахівці узгоджували списки команд та мережі ключових сторін, розробляли плани дій та графіки виконання проекту, механізми оцінки соціального та гендерного впливу від проекту, а також опрацьовували бюджетну частину проектів.
Крім того під час семінару відбулося представлення донорських фондів. Зокрема про можливості фінансової підтримки громадських ініціатив та надання технічної допомоги органам місцевого самоврядування та громадським організаціям розповіли директор Карпатського фонду Руслан Жиленко та директор «Карпатського регіонального центру інноваційного розвитку» Василь Матій.
На думку експерта Ярослава Бойка, кожен проект є по-своєму цікавим. «Зокрема, досить актуальною є розробка учасників головного управління Держкомзему в Закарпатській області для Ужгородського району, які пропонують застосувати геоінформаційні технології у роботі з земельними ресурсами району – зібрати в одному місці, автоматизувати та систематизувати всю інформацію, яка існує по власниках земельних ділянок, інформацію про інші земельні та лісові ресурси Ужгородщини».
Експерт Світлана Слава зазначає, що на даному етапі команди мають різний рівень підготовки. «Є кілька майже повністю розроблених проектів, один з них – створення хоспісу у Виноградові, де керівництво району вже виділило будівлю. Цікаву ідею пропонують також рахівчани – створення Всеукраїнського центру сходження на гору Говерла. Незвичайний цей проект і з точки зору інноваційних елементів, оскільки у тій місцевості немає електроенергії, для чого заплановано встановити вітряк. Ще одна цікава ідея — створення енергосервісної компанії в Ужгороді, яка би працювала на всю область, мала би технічно та інженерно підготований персонал, робила б аудит використаної електроенергії тощо».
Експерти переконані, що економічна криза в країні не стане на заваді втілення соціально важливих ініціатив у районах Закарпаття. А навпаки підштовхне громади до більш ефективних рішень і вмотивує до об’єднання та пошуку донорів.

admin