Наливайченко вважає, що русинів фінансує Лужков і Затулін

Це роблять (фінансують закарпатських сепаратистів. – ред.) ті російські політики, які вважають, що можуть зробити собі ім’я на території України, – відзначив Наливайченко.

На уточнююче питання, чи має він в виду Затуліна і Лужкова, Наливайченко відповів: “Вони у тому числі”. При цьому Наливайченко відзначив, що сепаратистів Затулін і Лужков фінансують не з власної кишені.

“Не особисті гроші, а ті гроші, які вони отримують в певних російських організаціях для того, щоб фінансувати політичні зборища і своє перебування в Україні. Наприклад, рік тому ми говорили, що структури, наближені до уряду Москви, до пана Лужкова, причетні до незаконних фінансових операцій в Севастополі. Мова йшлася про певні фінансові афери з будівництвом, відкати. Потім ці кримінальні гроші, зароблені на нашій же території, вкладаються в антиукраїнські проекти”, – сказав Наливайченко.

“Але тоді ніхто нам не повірив. Ніхто, навіть ви. А в січні цього року із цього приводу збуджені кримінальні справи вже в самій Росії”, – додав він.

Також Наливайченко повідомив, що, за даними СБУ, двоє затриманих у справі – нібито лідери закарпатських русинів – насправді є фактично самозванцями, повідомляє ProUa.

“Вона в суді (справа сепаратистів. – ред.). Дві людини, які приписали собі звання лідерів русинів, насправді зробили це абсолютно безпідставно, тому що само по собі русинський рух – це зовсім інші люди і зовсім інші громадські організації. А це – люди, які при зовнішньому фінансуванні вирішили спровокувати створення так званого сейму русинів, територіального об’єднання і заявити про окрему адміністративно-територіальну одиницю”, – сказав Наливайченко.

ІнтерМедіа консалтинг

admin