Екологи розпочинають щорічну операцію "Первоцвіт"!

Згідно постанови Кабінету Міністрів України № 398 від 16.03.1999 року розмір компенсації за шкоду, заподіяну незаконним збиранням або знищенням чи пошкодженням рослин, занесених до Червоної книги України становить від 9 до 12 грн. Зокрема, за Шафран Ейфеля та еритроній собачий зуб – 12,0 грн. за 1 рослину, підсніжник білосніжний та білоцвіт весняний – 9,0 грн. за 1 рослину.
Згідно ст. 90 Кодексу України про адміністративні правопорушення погіршення середовища зростання рослин, види яких занесені до Червоної книги України, знищення, незаконне або з порушенням встановленого порядку вилучення їх з природного середовища, – тягне за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (340 – 510 грн.) з конфіскацією незаконно добутого і на посадових осіб – від тридцяти до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (510 – 850 грн.) з конфіскацією незаконно добутого.
Але завжди треба пам’ятати: якими б не були вдалими юридичні закони, вони в жодному разі не збережуть природу так, як свідома турбота кожної людини та її конкретні дії. Тож Державна екологічна інспекція в Закарпатській області закликає всіх, кому небайдужа природа, її рослини приєднатися до операції “Первоцвіт”.

Державна екологічна інспекція
в Закарпатській області

admin