Ужгородська райрада затвердила бюджет і "оптимістичну" програму соціально-економічного розвитку

Про Програму соціально-економічного розвитку району на 2009 рік доповіла начальник управління економіки райдержадміністрації Лілія Москалюк. Не дивлячись на негативний вплив кризових процесів, Програма досить оптимістична, підкреслила вона. Зокрема, приріст промислового виробництва прогнозується у розмірі 1.5%, Причому, виробництво продукції добувної промисловості зросте на 3,8 %, обробної – на 1,3 %, у структурі виробництва машинобудування залишатиметься провідною ланкою і становитиме основу обробної промисловості району. Планується зростання обсягів виробництва основної сільськогосподарської продукції. У 2009році прогнозується зростання обсягів прямих іноземних інвестицій па 2,1 відсотки. Наразі, очікується створення не менше 920 нових робочих місць. Під час розроблення Програми були враховані пропозиції депутата районної ради Миколи Андруся щодо включення до плану антикризових заходів – створення робочих місць в малому та середньому бізнесі. А середньомісячна зарплата мала б зрости до 1751,6 грн. Отже, темпи розвитку, хоч і по мінімуму, але закладені.
Стосовно районного бюджету на 2009 рік вела мову начальник фінансового управління райдержадміністрації Ольга Ящищак. Прискіпливо обговоривши всі показники, депутати одноголосно його затвердили. Наразі цифри такі: загальний обсяг доходів затверджено у розмірі 114551,6 тис.грн., видатків – 114551,6 тис.грн. Дотації з Державного бюджету складають – 47969,9 тис.грн., субвенції – 30097,7 тис.грн. По загальному фонду на освіту передбачається витратити – 46752,6 тис.грн., на охорону здоров’я – 14825,4 тис. грн., на соціальний захист – 28846,6 тис.грн., на культуру – 4204,0 тис.грн., на фізкультуру і спорт – 535,6 тис.грн.
На сесії затверджено структуру і чисельність виконавчого апарату районної ради, витрати на утримання ради та її виконавчого апарату на 2009 рік.
В кінці січня планується провести друге пленарне засідання сесії, на якому буде затверджено структуру і чисельність редакції районної газети „Вісті Ужгородщини“ та районні цільові профільні програми. Депутат райради Михайло Лаба запропонував на наступному засіданні заслухати звіт начальника управління праці та соціального захисту населення РДА Михайла Третинника щодо виплат субсидій населенню району.

admin