Ірак звинуватив Ющенка в корупції

Так, зенітно-ракетний комплекс “Бук М1” був реалізований Грузії за 20 млн доларів, тоді як Пакистан пропонував українській стороні за цей самий комплекс 100 млн доларів!

Але “експерти” Міноборони і Секретаріату президента спробували довести, що військова техніка була стара, майже – металобрухт, а тому й коштувала копійки. З цією позицією можна погодитися, але тоді виникає інше запитання – а чи не негідник Віктор Андрійович, який продає як озброєння не просто щось застаріле, а металобрухт? І чи не через цей металобрухт програла війну Грузія?

Тобто ситуація досить пікантна – треба або визнати, що “хтось” вкрав кілька мільярдів доларів, або визнати, що Україна торгувала не зброєю, а залізом. Але якщо врахувати, що і танки, і гармати, і ЗРК чудово стріляли, швидше за все йдеться про цілком справне озброєння.

До речі, про танки. Щороку, починаючи з 2005-го, Україна продавала Грузії від 15 до 20 танків. І що цікаво – ціна на “брухт” росла з року в рік. Так, на початку 2007-го танки Т-72А були продані по $ 155 тис (щоб не навантажувати цифрами, ми дещо округляємо суми), а вже через 4 місяці ці ж танки були офіційно продані по $ 255 тис. Тобто подорожчали майже удвічі! Ось тобі і металобрухт.

Але найцікавіше, що міф про те, що (цитуємо офіційне повідомлення) “танки Т-72А, що постачалися Грузії, – це застаріла модель”, спростував… Ірак.

Як виявилось, уряд Іраку має намір купити у Східній Європі приблизно 2 тис. радянських (!) танків Т-72 вартістю близько 6 млрд доларів. Основними постачальниками бойової техніки стануть Чехія, Польща, Україна і Словаччина.

Безумовно, ці танки будуть дещо “допрацьовані” – це справді брухт, не те що “грузинські” Т-72А. Але ціна вражає – 3 млн баксів за штуку!!! Це, звісно, не 10 за один американський танк, але й не 155 тис. – за один український.

Мораль? А сенс? Просто констатація факту – десь між Грузією й Україною “загубилося” трохи більше 400 млн доларів! І це тільки за танки! А скільки ще було продано техніки…

INTV

admin