Від 5 днів до 2 місяців забезпечуватиме розгляд справ Третейський суд в Ужгороді

Голова Третейського суду Василь Готра однією з його головних переваг назвав швидкі терміни розгляду справ — від 5 днів до 2 місяців. Крім того, рішення Третейського суду є обов’язковим і не оскаржується. Тобто сторонам не доведеться вести тривалі судові тяжби в кількох судових інстанціях.


Третейський суд позбавлений багатьох процесуальних формальностей. Відповідно до закордонного досвіду третейський розгляд, як правило, здійснюється в одне засідання, по більшості спорів, сторони мають можливість самостійно обрати собі суддів (арбітрів). На сьогодні у штаті Третейського суду м. Ужгорода 18 чоловік, арбітрів набиратимуть за контрактом. Сторони процесу за взаємною згодою обирають собі арбітрів (одного або трьох, по одному від кожної зі сторіи і третього по призначенню голови третейського суду). Можливість обрати арбітрів обумовлює максимальну об’єктивність і неупередженість у розгляді справи.


Третейський суд є незалежним органом з розгляду спорів, що створюється за згодою сторін. Тому третейський суд називають альтернативною формою врегулювання правових конфліктів. Він не є державним судом, але його рішення забезпечуються силою державного виконання його рішень. Рішення третейського суду по юридичній чинності прирівняні до рішень державних судів і є обов’язковим для сторін . Якщо сторона, що програла, ухиляється від його виконання, то його здійснює Державна виконавча служба.


Третейський суд не може розглядати справи, які випливають з державних відносин, де однією зі сторін виступає держава, справи з сімейних правових відносин, крім шлюбних контрактів, а також справи, пов’язані з державними таємницями.


–Така нова юридична інституція у місті як третейський суд потрібна була давно, — висловив думку міської влади заступник міського голови Володимир Химинець. — Це дасть можливість мешканцям міста і району більш швидко, якісно, професійно та згідно з законом вирішувати власні, перш за все, господарські взаємовідносини, майнові питання. Адже відомо, скільки часу відбирає розгляд у міськрайоному й господарському судах, до прикладу, права власності на давно збудоване, але не зареєстроване майно тощо. Це стане зручним вирішенням для громадян, а також допоможе розвантажити міськрайонний та господарський суди. Міська влада сподівається, що новий суд буде плідно працювати і, головне, мешканці Ужгорода будуть задоволені його роботою.Clipnews.infoІнтерв’ю голови Третейського суду Василя Готри у відеоролику

admin