Українські медики утворили ГО “Український медичний союз”, виконавчим директором Закарпатського осередку став професор Іван Рогач

Цей союз надасть можливість об’єднатись всім медикам і працювати для суспільства, але разом з тим, бути незалежними від проблем суспільства і політичних пертрубацій в країні. Саме тому на емблемі УМС дві головні тези – «Медицина поза політикою. Політику в медицині роблять медики». Виконавчим директором Закарпатського осередку ГО «Український медичний союз» призначений професор Іван Рогач. Також обрана президія у склад якої увійшли: проф.Іван Чопей – декан факультету післядиплмної освіти УжНУ, проф. Юрій Переста – декан стоматологічного факультету УжНУ, проф. Володимир Смоланка – директор обласного центру нейрохірургії та неврології, д.м.н. Іван Лемко – директор НПО “Реабілітація”, к.м.н. Юрій Яцина – головний лікар ОКЛ, к.м.н. Олег Мороз – завідуючий очним відділенням ОКЛ, Володимир Канчій – головний лікар ВКЛ ст. м.Ужгород.
За словами Івана Рогача Український медичний союз – це громадська професійна організація, двері якої відчинені для всіх громадських організацій, асоціацій, які існують сьогодні в Україні. Організація сприятиме підвищенню ефективності та якості медичної допомоги на всіх рівнях практичної медицини, соціальному захисту медпрацівників – від лікаря до санітарки. «Зараз багато говориться про необхідність об’єднання держави, яку розколюють різні політичні сили. Ми ж, медики, закликаємо об’єднати державу через здоров’я нації», – завважив І.Рогач. ” Медики самі для себе будуть вести свою політику. Ми хочемо самі впливати на реформу системи охорони здоров’я. Ми – лікарі для лікарів, і я хочу, щоб всі медики краю знали, що у них є свій рідний дім. Ми прагнемо, того, щоб медпрацівники були забезпечені житлом, щоб держава надавала їм пільгові кредити, щоб медик був забезпечений пільговим транспортом. Ми хочемо прийти до першої ланки надання медичної допомоги (ФАПу та АЗПСМ), де лікарі, найменш соціально захищені», – підкреслив виконавчий директор Закарпатського осередку УМС.
І хоча новонароджена організація ще досить молода, вона вже авторитено заявила про себе – винесла на громадське обговорення законопроект про соціальний захист медичних працівників.
«Зараз медикам потрібен закон, який визначає права як лікарів, так і пацієнтів. Наш законопроект – це своєрідний медичний кодекс. Ми сподіваємося, що він стане кодексом медичної етики, кодексом честі» – резюмував Іван Рогач.
У субботу 6 грудня відбудеться перший Всеукраїнський з’їзд ВГО «Український медичний союз».

Прес-центр УМС

admin