У неділю в Ужгороді пройшов — референдум

Сьогодні у день проведення першого в історії міста Ужгорода міського референдуму з журналістами зустрівся депутат міської ради, голова ініціативної групи з проведення референдуму, виконавчий директор Закарпатського регіонального відділення Асоціації міст України та громад Олег Лукша.


Олег Васильович, згадуючи, що передувало цьому референдуму, коли представники 18 громадських організацій м. Ужгорода — офіційні члени ініціативної групи з проведення місцевого референдуму — звернулися до міської ради з питання організації референдуму і 15 тисяч 800 ужгородців висловилися за проведення референдуму. Розпочався процес справжнього волевиявлення народу, коли лише люди вправі вирішити те чи інше питання життя громади або держави.


Звичайно процес підготовки проведення референдуму потребував часу і великих зусиль. Не зважаючи на шалений тиск з боку недругів і опонентів, які до останнього намагалися цьому зашкодити проведенню референдуму громада дочекалася реалізації свого Конституційного права.


І таке рішення було єдино правильним. Адже коли прокуратура області на виконання доручення керівництва Генеральної прокуратури України винесла протест на незаконне рішення сесії облради, обласні депутати цинічно проігнорували вимоги прокурора. У заключній частині протесту прокурора чітко сказано: “Таким чином, п.1 рішення Закарпатської обласної ради від 25.07.2008 № 614 “Про розширення площі об’єктів природно-заповідного фонду місцевого значення” в частині розширення площі парку-пам’ятки садово-паркового мистецтва місцевого значення “Парк відпочинку “Боздоський” у м. Ужгороді з 50,0 га до 73,7569 га винесене всупереч законодавству про природно-заповідний фонд”. Однак обласна рада не зважаючи на грубе порушення ще раз виносить неправомірне рішення. Тож сьогодні ужгородці на референдумі у такий спосіб висловлять свою думку відносно власних та міської громади права на самоврядування. Саме міський референдум, вирішить долю аквапарку в Ужгороді, а не депутати обласної ради.Clipnews.infoВиконавчий директор Закарпатського регіонального відділення Асоціації міст України та громад Олег Лукша в день проведення референдуму про волевиявлення ужгородців у відеоролику

admin