У неділю — референдум. Аквапарку бути!

“Вже наприкінці жовтня, — йдеться у зверненні ініціативної групи, — нам стало відомо, що і прокуратура області на виконання доручення керівництва Генеральної прокуратури України винесла протест на згадане незаконне рішення сесії облради. У заключній частині протесту прокурора чітко сказано: “Таким чином, п.1 рішення Закарпатської обласної ради від 25.07.2008 614 “Про розширення площі обєктів природно-заповідного фонду місцевого значення” в частині розширення площі парку-пам’ятки садово-паркового мистецтва місцевого значення “Парк відпочинку “Боздоський” у м. Ужгороді з 50,0 га до 73,7569 га винесене всупереч законодавству про природно-заповідний фонд”. Однак газета облради поспішила повідомити, що нібито 65 депутатів звернулися до голови облради “з проханням винести на розгляд чергової сесії питання про надання дозволу на будівництво аквапарку в м. Ужгороді”. Тому змушені ще раз нагадати депутатам обласної ради, що виключно міська рада дає дозвіл і розпоряджається майном та земельними ресурсами територіальної громади м. Ужгорода, (що вона і зробила своїм рішенням сесії № 483 ще 27.09.2007 року, давши дозвіл на збір матеріалів погодження вибору земельної ділянки для будівництва аквапарку). Щодо ставлення депутатів облради (більшість із них ужгородці) до проекту будівництва аквапарку поблизу парку “Боздоський”, то ми запрошуємо всіх висловити це ставлення участю в першому в історії Ужгорода місцевому референдумі 7 грудня, який зініціювала громада міста в пошуках виходу зі створеного обласною радою глухого кута”. Автори звернення переконані: ужгородцям потрібен аквапарк, а не використання цього проекту окремими посадовцями обласної влади як привід і можливість вкотре нашкодити міській раді та громаді Ужгорода, використовуючи при цьому депутатів обласної ради, а для прикриття — фальшиві лозунги про “підтримку” аквапарку.


Саме про міський референдум, який вирішить долю аквапарку в Ужгороді, цього тижня йшлося на прес-конференції у громадському об’єднанні “Нове Закарпаття”.


Проводити референдум доручено Ужгородській міській територіально-виборчій комісії (діючій). Як розповів ЗМІ голова міської комісії з референдуму Юрій Келемен, дільничні комісії з референдуму сформовані протягом одного тижня, згідно з вимогами закону про терміни їх формування. Реєстрація проведена через відповідні структури ( податкова, статуправління, міліція тощо), затверджено всі печатки й необхідні дозволи. Наразі всі дільничні комісії сформовані, затверджені і працюють з максимальним навантаженням. Встановлено кабінки для таємного голосування, великі стаціонарні скриньки, виписані та розносяться запрошення мешканцям міста, проведено уточнення списків громадян, які мають право брати участь у голосуванні тощо. Затверджено межі, центри та номери дільниць для голосування на референдумі 7 грудня ( див. перелік і адреси виборчих дільниць). На всіх 40 дільницях виготовлені та встановлені таблички-вивіски з їхніми номерами, а також тексти з питанням, що виноситься на місцевий референдум. Як запевнив Юрій Келемен, на початок тижня дільничні комісії практично готові до проведення референдуму. На організацію та проведення референдуму було виділено 150 тис. грн.


Юрій Келемен звертається до ужгородців з проханням прийти на свої виборчі дільниці й висловити думку: треба нам аквапарк, чи будемо й далі у 40-градусну спеку купатися в Ужі, де вода до колін, або ж водний відпочинок проводитимемо у Невицькому на поляні-пасовищі. “Для Європи аквапарки— центри відпочинку і оздоровлення, яким вони віддають перевагу перед відпочинком на відкритих водоймах рік і навіть морем. Переконаний, ужгородці заслуговують на власний аквапарк і належний водний відпочинок та оздоровлення, як це є в Європі”, — сказав він. А отже, на виборчі дільниці ужгородці мають прийти цілими родинами — бабусі, дідусі, мами, батьки, діти — і висловити свою позицію щодо аквапарку в нашому місті. Проект аквапарку Юрій Келемен вважає чудовим, адже водно-оздоровчий об’єкт задовольнить потреби не тільки самих ужгородців, а й численних гостей із інших регіонів та сусідів із-за кордону.


Як власне відбуватиметься процедура голосування? Слід взяти принесене вам додому запрошення і паспорт, реєструєтеся і голосуєте. У випадку, якщо з якихось причин ви не отримаєте запрошення, або вас не виявиться у списку, треба пред’явити паспорт і ваше прізвище внесуть до додаткового списку. Тим самим ви отримаєте право проголосувати і висловити свою думку.


Попри те, що презентація проекту ВОК “Водний світ” (аквапарку) була неодноразово проведена і на зустріч з інвесторами запрошувалися всі бажаючі, є ужгородці, які проекту не бачили і хотіли б ознайомитися з ним до референдуму. Юрій Келемен повідомив, що протягом двох днів містом курсуватиме транспорт зі стендом-проектом аквапарку, а також проект можна побачити у великих магазинах — супермаркетах.


Щодо спроб обласних депутатів заморозити проект Юрій Келемен висловився так: “Шкода, що депутати, яких ми обирали, опинилися в опозиції до інтересів міста.” Зокрема, здивування викликає ректор Микола Вегеш: чи подумав він при голосуванні про тисячі своїх студентів, чим вони займатимуться протягом літа? Найкращим для авторитету депутатів було би відмінити своє деструктивне рішення, переконаний Юрій Келемен.


Як ми вже повідомляли, проект будівництва водно-оздоровчого комплексу “Водний світ” є найбільшим з усіх соціальних та рекреаційно-оздоровчих проектів за всю історію Закарпаття і Ужгорода. Його передбачено розмістити на площі в 10—12 га., це буде комплекс басейнів з рекреаційно-оздоровчими і супутніми їм спорудами пропускною спроможністю 2 тисячі людей за день та 700 тис. людей за рік, нагадав голова Закарпатської обласної організації “Народний альянс молоді” Родіон Кіштулинець. Відтак це обіцяє солідні надходження до бюджету і стрімкий розвиток міста. Аналогів проекту


аквапарку, який буде зведено в Ужгороді, наразі немає, а інвестор — німецько-словенська фірма SAFF — має великий досвід будівництва аквапарків у Німеччині, Швейцарії, Австрії тощо. Родіон Кіштулинець звернув увагу на те, що під час купального сезону стається багато нещасних випадків на воді в місцях, не пристосованих для водного відпочинку, а тому аквапарк — це не тільки здоров’я, а й безпека відпочинку.


Будівництво в Ужгороді ВОК “Водний світ” створить умови і для розвитку водних видів спорту, якими Ужгород колись славився. Начальник відділу культури і спорту Ісрафіл Василькін, як ветеран спорту, стривожений тим, що в Закарпатті немає жодного басейну, який бодай трохи відповідав би спортивним вимогам. Тридцятих років забудови басейн в Мукачеві та “Спартак” в Ужгороді давно морально і фізично застаріли. Аквапарк передбачає два стандартні басейни з 3-, 5-, 7-, 10-метровими вишками для стрибків, будуть створені європейські умови для розвитку синхронного плавання, водного поло, плавання. Ісрафіл Василькін переконаний, що тоді до Ужгорода потягнуться фахівці з плавання, стрибків у воду тощо. Принаймні вже сьогодні йому телефонують і запитують: буде робота для тренерів? Ветеран спорту прогнозує проведення міжнародних спортивних турнірів, а також просто крупних турнірів (останній юнацький турнір відбувся в Кеверди 1996 р.). Тобто поштовх для розвитку спорту передбачається колосальний, переконаний Василькін. Федерація з плавання і водного поло зацікавлена у проведенні збірних змагань у таких басейнах, які будуть у нас. Ісрафіл Василькін впевнений: відродження водних видів спорту не за горами, якщо ужгородці скористаються нагодою і на референдумі 7 грудня проголосують за аквапарк: “Навряд чи у нас видасться друга така нагода”. Зі старшим колегою повністю солідарний голова МО “Союз молоді регіонів” Віталій Ерфан, адже спорт має бути в житті кожної молодої людини, а в Ужгороді близько 7 тис. студентської молоді й саме плавання є найкращим реабілітаційним видом спорту. Тому молодь прийде на референдум і засвідчить своє волевиявлення.


Представник МСРЦ “Дорога життя” Світлана Лисюк зауважила, що в аквапарку неодмінно мають бути умови для реабілітації та водного відпочинку дітей у інвалідних візках, належні пандуси або ліфти, а також відповідно підготовлений тренер, оскільки йдеться про дітей з обмеженими фізичними можливостями. А оскільки вода має властивість позитивно впливати не тільки на здорових дітей і близько 70 % хвороб “перед басейном відступають” батьки вихованців із МСРЦ, як і переважна більшість ужгородських батьків, за аквапарк в Ужгороді.


Отже, завтра, 7 грудня, громаді Ужгорода належить знову засвідчити свою зрілість у висловленні позиції щодо аквапарку в нашому місті, тобто наскільки вона готова приймати справді важливі рішення. 15 тис. 800 ужгородців висловилися за проведення референдуму. За прогнозами фахівців, відстояти аквапарк прийдуть 60—70 % виборців.Пресс-конференція з приводу референдуму в Ужгороді у відеоролику


admin