Рада вгамувала звірство банків

“За” проголосували всі фракції, крім Партії регіонів і частини “НУ-НС” яка зорієнтована на президента.


Законом вносяться зміни до Цивільного кодексу України, закону України „Про банки і банківську діяльність”. Реалізація цього закону не потребуватиме додаткових фінансових витрат із Державного бюджету України.


Законопроект був розроблений із метою захисту прав та законних інтересів клієнтів банківських установ та спрямований на припинення практики односторонньої зміни умов укладених кредитних договорів та договорів банківського вкладу. Це означає, що з моменту набрання чинності закону банки без згоди клієнта не зможуть змінювати відсоткові ставки. Автор закону Борис Тарасюк пропонував поширити дію закону на договори, укладені раніше, і на які вже підняті ставки. Але така ініціатива не набрала необхідної кількості голосів.


“Якщо ви збирались підписувати з банком договір, краще почекати. Норму щодо розповсюдження на попередні угоди не вдалось затвердити, тож кому вже підвищили ставку, я раджу звертатись до суду”, – прокоментував Тарасюк.Цей закон повністю соціально зорієнтований. Депутати називають його гордістю парламентського дня. Залишається дрібниця – підпис президента. “Але з огляду на те, що за закон не голосував “ЄЦ” і Партія регіонів цілком можна очікувати на затягування процесу”, – зауважив автор закону. Однак і накласти вето президент навряд чи наважиться.Максим Плешко.


INTV

admin