Прем’єр представила в Раді проект бюджету

У роботі парламенту взяла участь прем’єр-міністр Юлія Тимошенко – керівник Кабміну з трибуни ВР представила проект Державного бюджету на 2009 рік.


Проектом пропонується визначити доходи Держбюджету на 2009 рік у сумі 237.547.160,8 тис. гривень, зокрема, доходи загального фонду державного бюджету в сумі 182.314.022,5 тис. гривень і доходи спеціального фонду в сумі 55.233.138,3 тис. гривень.


Видатки Держбюджету пропонують встановити в сумі 265.627.100,2 тисяч гривень, зокрема, видатки загального фонду ( в сумі 188.558.583,9 тисяч гривень і видатки спеціального фонду бюджету ( в сумі 77.068.516,3 тисяч гривень).


Граничний розмір дефіциту Державного бюджету на 2009 рік у сумі 31.000.000 тисяч гривень, зокрема, граничний розмір дефіциту загального фонду Державного бюджету ( в сумі 6.032.730,4 тис. гривень і граничний розмір дефіциту спеціального фонду Державного бюджету України ( в сумі 24.967.269,6 тис. гривень).


Кабмін пропонує встановити на 2009 рік прожитковий мінімум на одну особу і для тих, хто належить до основних соціальних і демографічних груп населення, у розмірах, які діяли в грудні 2008 року.


Розміри державних соціальних гарантій на 2009 рік, які визначаються залежно від прожиткового мінімуму, встановлюватимуться відповідними законами України, бюджетом і нормативно-правовими актами Кабінету Міністрів.


З 1 січня 2009 року уряд пропонує встановити розмір мінімальної заробітної плати 605 гривень, з 1 квітня 2009 року – 625 гривень, з 1 липня 2009 року – 630 гривень, з 1 жовтня 2009 року – 650 гривень, з 1 грудня 2009 року – 669 гривень на місяць.


Розміри посадових окладів (тарифних ставок) працівників бюджетних установ встановлюються Кабінетом Міністрів, виходячи з розміру посадового окладу (тарифної ставки) працівника першого тарифного розряду 545 гривень на місяць.


Згідно з планами Кабміну, з 1 січня 2009 року розмір мінімальної ординарної (звичайної) академічної стипендії для учня професійно-технічного училища становитиме 200 гривень в місяць, для студента вищого навчального закладу І-ІІ рівня акредитації – 400 гривень на місяць, для студента вищого навчального закладу ІІІ-ІV рівня акредитації – 530 гривень на місяць.


Для учнів професійно-технічних училищ і студентів вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації з числа дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківської турботи, з 1 січня 2009 року стипендія встановлюється в розмірах відповідно 550 та 1160 гривень на місяць, йдеться у проекті.


Крім того, уряд пропонує надати право міністерству фінансів давати Пенсійному фонду позики на строк до дванадцяти календарних місяців на покриття тимчасових касових розривів, пов’язаних із виплатою пенсій у межах фактичного дефіциту засобів на ці цілі, за рахунок засобів єдиного казначейського рахунку на договірних умовах без нарахування відсотків за користування цими коштами в сумах, визначених на підставі розрахунків Пенсійного фонду.


Уряд рекомендує списати непогашену позику в сумі 4.692.400 тис. гривень, надану у 2008 році Пенсійному фонду для забезпечення своєчасної виплати пенсії згідно зі ст. 57 закону “Про Державний бюджет України на 2008 рік і внесення змін до деяких законодавчих актів”, за рахунок засобу державного бюджету.


Прем’єр-міністр Юлія Тимошенко заявила, що якщо НБУ найближчими днями не стабілізує курс на рівні 6-6,5 грн/дол., Україна матиме ще більш негативні наслідки в економіці.


“Якщо НБУ найближчими днями, можливо, у нас є тиждень-півтора, не стабілізує курс на рівні 6-6,5 грн/дол., Україна матиме ще більш негативні наслідки в економіці, які позначаться на всіх галузях”, – сказала Ю.Тимошенко.


За її словами, з 1 жовтня до 19 листопада падіння курсу гривні становило 38,5%, а також глава уряду додала, що в інших країнах падіння національних валют набагато менше. “Це той виклик, який народжений в Україні”, – зазначила вона.


Прем’єр-міністр України Юлія Тимошенко пропонує з 2009 р. вести податок на багатство. За її словами, “по суті це буде податок на житло: на квартири площею понад 150 кв.м і на будинки понад 300 кв.м”.


Надходження від цього податку пропонується направляти до місцевих бюджетів.


Уряд прогнозує зростання цін виробників у 2009 році на рівні 12%.


Також прем’єр-міністр спрогнозувала зростання цін виробників у 2009 році на рівні 12%.


“У 2008-му ми взяли 21%, у 2009-му ми маємо прогноз на рівні 12% зростання цін виробників”, – сказала Ю.Тимошенко.


За словами прем’єра, в листопаді зростання ВВП становило 5,8%, за 11 місяців – 3,6%. “Світова фінансова криза не зупинилася. Темпи зростання ВВП падають не тільки в Україні, але й по всьому світу”, – відзначила Тимошенко.


Прем’єр-міністр Юлія Тимошенко заявила, що рівень інфляції в Україні під час роботи її уряду в 2,5 рази нижчий, ніж при уряді Віктора Януковича. “Наш уряд, незважаючи на кризу, показав у 2,5 рази нижчу інфляцію”, – сказала Тимошенко.


Прем’єр-міністр також повідомила, що бюджет-2009 базуватиметься на тому, щоб не відбулося зниження соціальних витрат.


Юлія Тимошенко пообіцяла, що в Україні буде проведена ревізія “за що і кому” надаються пільги. “По ключових категоріях, які мають заслужені пільги, вони будуть збережені”, – пообіцяла глава уряду.


За її словами, середня заробітна плата наступного року буде в такому масштабі, щоб українці “відчували стабільність соціальних виплат”.


Тимошенко також відзначила, що необхідно створити таку податкову політику, яка дасть можливість підтримувати реальний сектор економіки. Прем’єр вважає, що після Нового року влада має почати роботу над новим податковим кодексом. “Настав час це зробити”, – додала глава уряду. На її думку, в новому податковому кодексі влада зможе зменшити кількість податків.


Прем’єр-міністр України Юлія Тимошенко також представила депутатам антикризову програму уряду.


Тимошенко зауважила, що ця програма – це невід’ємна частина формування бюджету на 2009 рік. За словами прем’єра, враховуючи те, що “сьогодні весь світ розривається світовою фінансовою кризою”, усім гілкам влади потрібно консолідуватися. “Щоправда, з однією гілкою – це поки що важко”, – додала глава уряду.


Тимошенко впевнена, що після стабілізації ситуації влада має відновити економічне зростання країни. На її думку, усі мають розуміти, що найближчим часом світова фінансова криза не зупиниться.


Глава уряду заявила, що влада зобов’язана звернути увагу не лише на ситуацію у промисловості, але й в аграрному секторі, а також в уряді.


Після доповіді прем’єр-міністра депутати приступили до обговорення проекту бюджету.
INTV

admin