НЕМА МЕЖІ БЛЮЗНІРСТВУ

Підстава для роздумів проста: на сторінках мукачівської за місцем розташування газети нарахував майже двадцять публікацій, присвячених Ужгороду. І втричі менше таких, що висвітлюють життя-буття міста над Латорицею.


Для цікавості передивився газету «Ужгород». Жодної не те що статті, навіть інформації про Мукачево. І цілком зрозуміло з точки зору «нормальної» логіки: ужгородців цікавлять ужгородські проблеми, а до чужого монастиря зі своїм статутом – порядні люди взагалі не пруться…


«Старий Замок» преться. У нього до всього є «інтерес»: і до тепла в обласному центрі, і до зелених насаджень, навіть до кадрових питань в ужгородських конторах.


Чого б це раптом? Хіба у самому Мукачеві всі проблеми давно повирішувані, тож вони тепер вирішили «по-доброму» допомогти сусідам? Якби ж то так… Добрі наміри ніколи не бризкають слиною отрути…


«Опалення в обласному центрі запустили, але чи надовго?» – зловтішається «Старий Замок». Сусід, що тішиться з біди того, хто живе поруч: як такого назвати? Аж ніяк не добрим. Це по-перше.


По-друге, задамося питанням: а з чиєї вини виникла біда з газом для Ужгорода? Вини у цьому міської влади немає, за бюджетні установи проплачено сповна, але й вони стали заручниками боргів населення. «Старий Замок» ніби це визнає, але тут же «закидує», що міська влада, мовляв, «не спрацювала» у справі погашення боргів ужгородцями. Щодо цього виникає як мінімум ще два запитання.


На 120-тисячне населення Ужгород має близько 8 мільйонів боргів. Прикро, але правди ніде діти. Мукачево на своє 80-тисячне населення, за деякими даними, боргує 12 мільйонів. Співставте цифри, зробіть висновки, яка міська влада «не спрацьовує» більше. Це так, принагідно. Бо не лише у цьому справа.


Як уже повідомлялося у місцевих ЗМІ, за виділення ліміту газу у столиці від «Уж-тепла» вимагали «відкат» у 5% заборгованості – 400 тис. грн. у натуральному виразі. В Ужгороді «відкачувати» відмовилися.


«Відкат» за борги мукачівського населення, за цією схемою, мав сягнути 600 тис. грн. Ось тут і виникають хитрі запитання. Якщо мукачівська влада нічого не «відкачувала», то чому місту над Латорицею газ дали безпроблемно, навіть при на третину більших боргах? А якщо мукачівці все ж «відкатили», то тут проглядаються ознаки неабиякого криміналу. Перше: 600 тис. грн. готівки треба десь взяти, а в офіційні бюджетні витрати рядок «на хабар» не впишеш. Друге: перед Законом всі однаково відповідальні – що «хабаробравець», що «хабародавець».


Може, прокуратура вже звернула увагу на ці два моменти? Якщо ні, то підказуємо. Без усякої, втім, надії, що Закон «спрацює» на батьківщині головного канцеляриста нашої держави…


Мукачівських писак чомусь раптом зацікавила ситуація навколо Ужгородського бюро технічної інвентаризації. Втім, мабуть, слова «чомусь» і «раптом» у даному випадку зайві. Ми добре пам’ятаємо скандали навколо спроб переведення в обласну (читай – мукачівську) комунальну власність цілого ряду «ласих» об’єктів в обласному центрі. А скільки таких, не менш ласих, об’єктів ужгородська громада вже втратила через чи то потурання, чи то пряме сприяння міського БТІ, очолюваного попередньою керівницею?


Та не впіймана – не злодійка, без судового рішення – нікого ні в чому не обвинувачуємо. Лише констатуємо: керівник набула пенсійного віку, контракт з нею досяг календарної крапки, поновлювати його на новий строк бажання у міського керівництва не виникло – відпочивайте, пані, ви того «заслужили». А саме БТІ – було реорганізовано у нову структуру, що вже не мала жодного стосунку до кадрових питань структури старої, вже нікому не потрібної. Нікому з ужгородців, зрозуміло. Декому з мукачівців, як виявляється, вона таки потрібна, і неабияк. Чому, запитаєте? А ви перечитайте попередній абзац…


Таким же самим чином можна пройтися по всіх «опусах», які з тижневою періодичністю поливають брудом ужгородську владу зі сторінок мукачівської газети. Та навряд чи варто. Але ще одне запитання все ж задати хочеться. Як називається, коли у чужому оці й порошинку помічаєш, а в своєму – і поліняки не бачиш? Найлітературніше слово, яке зміг добрати автор: блюзнірство. А може в місті над Латорицею називають це якось по-іншому?…В.ДАНАЙКАНИЧ

admin