КРИМІННАЛЬНА ЗЕМЕЛЬНА ОБОРУДКА ВАРТІСТЬЮ У 170 ТИСЯЧ ДОЛАРІВ

“Рік тому, — нагадав Іван Погоріляк, — ми проводили у Перечині акцію протесту проти незаконного виділення землі у Перечинському районі. Однак з плином часу ситуація не помінялася. Для прикладу, зупинимося на одній конкретній ділянці у м. Перечин (урочище Реформи), що при в’їзді до Перечина. Люди обробляли тут землю понад 15 років, сплачували податки за користування нею. Неодноразово зверталися до Перечинської міської ради про надання землі у власність, однак їм відмовляли: ці землі належать до земель сільськогосподарського призначення і тому не можуть використовуватися під індивідуальне будівництво без розробленого та затвердженого генплану забудови населеного пункту. Відмовлено нібито за законом. Однак з’ясовується, що для інших і закони інші, бо одній особі, а саме пану Г., рішенням сесії Перечинської міської ради (хоча ділянка не на території міста, тому в розпорядженні РДА) й ухвалою Перечинського райсуду, а також апеляцією у Львові, таки надали аж півтора гектара землі. І саме там, де п’ятнадцять перечинських родин користуються земельними наділами упродовж багатьох років.


Користувачі земельних ділянок в урочищі „Реформа” розіслали скарги і вимоги призупинити у судовому порядку дію такого рішення до вирішення питання по суті і навіть сподівалися на позитивний результат. Натомість отримали нове потрясіння, коли у серпні поточного року півтора гектари земель сільськогосподарського призначення в урочищі “Реформа” було привселюдно виставлено на продажу за 170 тис. доларів.


Під час прес-конференції Іван Погоріляк зателефонував до фірми-посередника, яка взялася продавати землю. На запитання, чи можна на цій землі збудувати котеджне містечко з 10 будинків, і хто її продає, на протилежному кінці слухавки запевнили, що земля приватизована, є державний акт і її можна буде перевести з землі сільськогосподарського призначення під індивідуальне будівництво, а продає землю мешканець Перечина.


На переконання Івана Погоріляка, ділянка виділена рейдерським шляхом через рішення Перечинської міської ради і судову ухвалу, а в сумі 170 тис. дол. закладено всі витрати на шляху до отримання цієї землі. Викликає здивування, що правоохоронні органи, декларуючи боротьбу з корупцією, не бачать ось такі факти, наголосив Іван Погоріляк, адже земля сільськогосподарського призначення протягом місяці відкрито продається через оголошення на Інтернет-сайті.


Леонід Боднар був одним з ініціаторів надання людям земельних наділів . “В урочищі “Реформа” 15 сімей мають наділи по 17 років, — констатував він, — але тепер цю землю хоче відняти одна особа, а міська влада тому сприяє”. Головний рекитер у районі, каже Леонід Боднар, є його очільником, і його “треба давно гнати палками”. Представниця від колективу людей, які використовують землю в ур. Реформа, Любов Крижанівська запевнила, що всі 15 сімей сплачують податки. Судове слухання за їхніми зверненнями відклали на 4 грудня, але люди не впевнені у об’єктивності .судового розгляду. “Нас просто хочуть задурити”, — переконана вона.


Колективні скарги людей з “Реформи”направлені до всіх правоохоронних органів, а також голові ОДА, який у відповіді порадив їм звертатися до суду, а міськрада на колективну скаргу роз’яснила… як пишеться заява. Щоправда, на початку жовтня було проведено перевірку дотримання вимог земельного законодавства Держземінспекцією, яка виявила порушення. Однак ніхто на це не реагує. Люди звернулися до прокуратури, колективні скарги направили до Президента й Прем’єр-міністра, Генпрокурора, МВС.Clipnews.infoПрес-конференція жертв кримінальних земельних оборудок в Перичині у відеоролику


admin