Заява Ужгородського міськвиконкому, щодо підготовки провокації на території Закарпатської області


Як відомо пробалогівська більшість у Закарпатській обласній раді у березні 2007р. проголосувала за визнання національності русин. З того часу на території Закарпатської області не припиняються антидержавні дії, спрямовані на посягання територіальної ціліснісності України. Так 29 листопада 2008р. в м.Свалява сепаратистські організації, під покровительством братів Балог, запланували провести так зване «народне віче» для проголошення незалежності Закарпаття від Української держави. Останнім часом всі антидержавні зібрання, такі як, І і ІІ Європейські конгреси «подкарпатских русинов», проходили у вотчині Голови Секретаріату Президента України Віктора Балоги в м.Мукачеві. На що громадськість краю неодноразово звертала увагу Президента України В.Ющенка та в.о. Голови СБУ В.Наливайченка, адекватної оцінки дій В.Балоги до цих пір не дано.


На цей раз для відведеня від себе підозр у сепаратистській діяльності, головним сантехніком України вирішено зробити заручниками своїх «чорних» справ мешканців районного центру м.Свалява. За мукачівським сценарієм, туди планується завезти кілька сотень молодчиків з Одеси, Донецька, Харкова під антиукраїнськими гаслами партії «Родина» для створення масових провокацій. Для протидії сепаратистським рухам у Сваляву уже готові прибути також близько тисячі представників націоналістичних сил – УНА-УНСО, Тризуба, Свободи. Наслідки зіткнення у невеличкому районному центрі кількох тисяч чоловік з антагоністичними ідеологіями можуть бути непередбачувані. Невиключно, що безладом можуть скористатися бандитські елементи для масових погромів та заподіяння шкоди майну мешканців Сваляви. Метою цих дестабілізуючих дій під патронатом Секретаріату Президента є запровадження прямого Президентського правління на території Закарпатської області, для повного закріпачення всіх жителів нашого краю у балогівському ярмі.


Вимагаємо від Президента України Віктора Ющенка, Міністра внутрішніх справ України Юрія Луценка і в.о. Голови СБУ Валентина Наливайченка:


1. Недопустисти чергової провокації з боку сепаратистів, спрямовану проти мешканців Закарпаття та, зокрема, м.Сваляви.


2. Дати політичну і правову оцінку сепаратиським елементам на Закарпатті та притягнути у рамках порушеної СБУ кримінальної справи за ст.110 КК України «Посягання на територіальну цілісність і недоторканність України» головного натхненника і спонсора антидержавних дій на Закарпатті голову Секретаріату Президента України В.Балогу.


3. Змінити керівництво Закарпатської обласної державної адміністрації, у зв’язку з відсутністю будь-якої реакції та позиції з його боку на проголошений «АКТ ПРОВОЗГЛІШЕНІЯ возстановленія русинськой государственности» та потуранні антидержавним силам на Закарпатті.


admin