В УЖГОРОДІ ПРОЙШЛО ОБГОВОРЕННЯ НАЦІОНАЛЬНОЇ СТРАТЕГІЇ РОЗВИТКУ УКРАЇНИ

Лише прізвища учасників цього заходу свідчать про неординарність його для обласного центру Закарпаття – голова „Українського форуму”, академік НАН України Володимир Семиноженко, Ужгородський міський голова Сергій Ратушняк, завідувач кафедри, член НАН України, професор УжНУ Михайло Лендьел, проректор з наукової роботи Закарпатського ІППО, доктор фізико-математичних наук, лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки Василь Химинець, директор ІЯД НАН України, академік НАН України, доктор фізико-математичних наук, професор, Лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки Отто Шпеник, віце-президент Всеукраїнської громадської організації „Українська асоціація фахівців інформаційних технологій” Сергій Бронін, декан економічного факультету УжНУ Василь Мікловда, провідний науковець Інституту економіки та прогнозування НАН України Станіслав Кіреєв, директор з розвитку Всеукраїнської громадської організації „Українська асоціація фахівців інформаційних технологій” Ірина Жарко та виконавчий директор „Українського форуму” Георгій Крючков.


Як вже відомо з матеріалів українських ЗМІ, обговорення Національної стратегії розвитку України вже пройшли в інших регіонах держави.


В ході виїзного засідання в Ужгороді була презентована Національна стратегія розвитку «Україна-2015», підготовлена за ініціативи «Українського форуму» провідними науковцями, політиками та експертами під редакцією Володимира Семиноженка та Валерія Геєця, директора Інституту економіки і прогнозування НАН України, члена Ради «Українського форуму». На переконання авторів, програма діяльності кожного уряду повинна базуватися не на передвиборних партійних обіцянках, а на стратегічному баченні перспектив розвитку України в ХХI столітті. Тільки це дозволить впроваджувати послідовні довгострокові реформи за будь-якої влади. «Держава повинна запропонувати такий проект майбутнього, який був би привабливим і для Львова, і для Донецька, і для Сум, і для Ужгорода. Кожен регіон, кожне місто повинні бачити свою позитивну перспективу, свою місію в забезпеченні загального успіху і прагнути до нього. У цьому полягає мудра державна політика. Без сумніву, участь ужгородців у створенні Національної стратегії розвитку «Україна-2015» дуже важлива в нашій роботі», – переконаний Володимир Семиноженко.


«Україна-2015» ставить амбітну мету для української держави – в максимально короткий проміжок часу вийти на рівень розвитку передових країн світу. Головним інструментом досягнення цієї мети повинна стати модернізація в усіх сферах громадського життя, а умовою її успіху – об’єднання реформаторських зусиль громадянського суспільства, влади і бізнесу.

admin