Централізованого тепла наступного року в Ужгороді не буде

У минулу суботу виконавчий комітет Ужгородської міської ради прийняв рішення незалежно від вказівок Міністерства ЖКГ та ДК “Газ України” розпочати опалювальний сезон, оскільки значне похолодання могло спричинити міському господарству значні проблеми і збитки. Тож від початку поточного тижня системи теплопостачання “розганяли”, й у середу тепло надійшло практично до всіх бюджетних установ, а також до близько сотні житлових будинків. При цьому КП “Уж-тепло” все ще залишається без лімітів на газ й теплом забезпечує тільки бюджетні організації, а через 8-мільйонний борг населення лімітів на газ для ужгородців наразі можна хіба сподіватися. Як повідомив Володимир Бобков, директор КП “Уж-тепло” вже п’ятий тиждень перебуває у Києві, намагаючись отримати ліміти на газ, і наразі умовою для цього є сплата авансу на півтора мільйона гривень. На централізованому опаленні залишається 30 % квартир, причому 80 % мають борги за спожите у минулому опалювальному сезоні тепло, тож ситуація, без перебільшення, знаходиться у їхніх руках. Оскільки поокремо квартиру-боржника відключити від ЦО неможливо, доводиться відключати цілий будинок з боржниками.


Рішенням виконкому, який працював у середу, 26 листопада, тарифи на теплопостачання для населення залишені без змін, попри пропозиції підняти їх до рівня понад 8 грн., й надалі вони утримуватимуться на рівні минулорічного опалювального сезону — 5,91 грн. “Це для тих свідомих громадян, які платили і будуть платити , — підкреслив Володимир Олександрович. — Для бюджетної сфери тарифи на тепло збільшені і становитимуть близько 29 грн., таким чином ми свідомо дотуємо бюджетними грошима підприємство-теплопостачальника”.


Міським головою поставлене завдання: до початку наступного опалювального сезону забезпечити автономним опаленням усі бюджетні організації. Для завершення комплексу робіт з автономізації опалення, за словами першого заступника міського голови, необхідно 30—35 млн. грн. (у т. ч. на внутрішні мережі, заміну дахів, дверей, вікон тощо). На сьогодні без автономного опалення залишилося 25 бюджетних організацій, тринадцять об’єктів у процесі автономізації, 12 отримають автономки згодом. У ніч з вівторка на середу здано в експлуатацію системи автономного теплопостачання для дитячої лікарні. Це був останній бюджетний заклад охорони здоров’я, який залишався без автономного опалення. Триває завершуване налагодження системи теплопостачання для ЦМКЛ, відкореговуються всі необхідні температурні режими.


На початок наступного опалювального сезону у місті не залишиться бюджетних закладів, залежних від ЦО. Міська влада звертається до всіх інших організацій, які підключені до комунальних котелень міста ( УжНУ, училища, військові частини, УМВС, СБУ) спланувати на наступний рік облаштування систем АО у своїх закладах, скільки централізованого опалення наступного року в Ужгороді не буде. Також питання теплопостачання мають вирішити ті мешканці міста, які досі не облаштування АО у своїх оселях. Обмежена кількість городян, які належать до категорії соціально незахищених і позбавлені підтримки з боку родичів, отримають допомогу в облаштуванні автономок. А ось боржників комунального підприємства, які мають накопичені борги за спожите роками тепло від 2 до 20 тис. грн., позбавлять права апелювати з цим питанням до органів місцевого самоврядування. “Вони знущалися над теплопостачальником багато років, тож тепер нехай пожинають плоди”, — узагальнив таке рішення Володимир Бобков.


Наприкінці прес-конференції стало відомо, що необхідні півтора мільйони авансу вдалося віднайти. Будемо з теплом?Прес-конференція першого заступника міського голови Ужгорода Володимира Бобкова у відеоролику

admin