Рошко і Любка здійснили “дику і божевільну” подорож до німецьких шанувальників

Михайло Рошко розповів, що наразі митці відзначають «бум» зацікавленості до сучасної української літератури, особливо у Німеччині, Польщі й Австрії. Тому на нещодавній літературній зустрічі побувала група письменників, які викликають, який найбільше читають за кордоном. Зацікавлення вилилося у вечір української та польської літератури.
«Ми здійснили дику і божевільну подорож Європою. Машина не закривалася, сигналізація не працювала, текло масло. Але це незабутні враження», — розповів М. Рошко.
Поет Андрій Любка заявив, що українська поезія найсильніша в Європі. На зустрічі в Дармштадті лише 20 % учасників були представниками діаспори, інші — німці, поляки. «Мій висновок з подорожі – добре побачити такі речі і зрозуміти, що нема меж культурному розвитку і нема меж культурній співпраці. Не можна зациклюватися лише на улюбленому Закарпатті і його лаврах, бо тоді можна зубожіти. Я б назвав цю поїздку закарпатським проривом, який трапився вперше в історії нашої області», — сказав Андрій Любка.
Літератори поділилися захоплюючими враженнями від подорожі, які імовірно стануть основою для їхніх нових творів. А також повідомили, що незабаром у Києві вийде збірник сучасної закарпатської прози.

admin