Протиправну діяльність голови сільради „кришує” районна міліція і прокурор

Вони розповіли журналістам, що нині протистояння між громадою сіл, які відносяться до Тарнівецької сільради та сільським головою дійшло до крайньої межі. Системні порушення в діяльності голови сільради, злочинне розбазарювання земель сільської громади, фальсифікація документів в сільській раді призвели до того, що громадою вже зібрано більше тисячі підписів жителів трьох сіл за дострокове припинення повноважень сільського голови Тарнівецької сільради, що складає більше 70% від загальної кількості мешканців сільради. Як розповіла журналістам жителька села Шишлівці Емма Товт, мешканці трьох сіл, обурені прямим підкупом головою сільради місцевих депутатів, шляхом виділення їм додаткових земельних ділянок, що призвело до того, що всі звернення про порушення законних прав громадян залишаються поза увагою місцевих народних обранців.


Рішення сільради не оприлюднюються, відбувається повне ігнорування вимог громади до сільського голови, щодо звітності з питань фінансового стану сільської громади та питань виділення земельних ресурсів. Сьогодні невідомо куди зникають кошти громади, які надходять до сільського бюджету, розповідають жителі, адже не побудовано ні одного ФАПу, не відремонтовано жодного метру доріг, жодного позитивного зрушення, не дивлячись на те , що тільки в с.Тарнівцях діють 55 підприємців, які справно сплачують податки до місцевого бюджету.


Всі ключові посади, як до прикладу: голова земельної комісії, голова комунальної служби, землевпорядник і т.д. – родичі голови сільради, така кадрова політика голови сільради призвела до того, що призводить до системних порушень законодавства та тотальної корупції. Своєрідно реагують на звернення мешканців села у районній міліції та прокуратурі, які фактично „фришують” незаконну діяльність голови села Марії Котляр. Натомість на скаржників вчиняється тиск та погрози з боку правоохоронців та районної прокуратури.


На переконання гостей прес-центру з Тарнівець, склалася така ситуацію, коли єдиною форою протесту є громадська непокора. На прес-конференції мешканці Тарнівецької сільради продемонстрували журналістам документи, як докази фактів фальсифікації з документацією сільської ради. Розповіли про незаконні забудови в селі, та незаконне виділення у приватну власність головою сільради Марією Котляр десятків земельних ділянок, на яких розташований місцевий футбольний стадіон. Десятки гектарів громадського лісу нині оформляється у приватну власність чоловіку голови сільради, виділяються ділянки під будівництво на діючому кладовищі, на кістках захованих воїнів – визволителів Закарпаття. Люди знаходять невідповідність у записах в сільраді, що стосуються їхніх майнових прав. Після чого роками оббивають пороги судів, щоб довести свої порушені права.


Прикро, що в даній ситуації осторонь проблем місцевої громади залишаються структури, на яких державою покладено контроль за дотримання законності, як то органи прокуратури, та державна адміністрація, що і спричиняє відчуття повної безкарності у місцевих чиновників, – резюмувала жителька села Тарнівці Олена Ільїних наприкінці зустрічі з журналістами.

admin