Обласні чиновники заметушилися, бо не можуть вкотре нажитися на людському горі

Після літнього паводка не раз доводилося чути хвалькуваті заяви чиновників про те, що як Закарпаття встояло під натиском стихії, і якби вчасно не були побудовані протипаводкові об’єкти, наслідки були б набагато страшніші. При цьому не пролунало жодного слова про те, що руйнувань взагалі можна було б уникнути, якби всі гроші, виділені за останні десять років з Державного бюджету на протипаводкові заходи, були використані раціонально і вкладені саме у ті об’єкти, які були найважливішими. Не секрет, що в області першочерговість об’єктів визначається зовсім не колегіально, а майже одноосібно. От і ремонтувалися в першу чергу ті, які були „особливо важливими” з точки зору чиновників і були на виду, щоб їх показати і відрапортувати. А до віддалених сіл та вулиць перевірка хіба доїде?
Цього разу Уряд під керівництвом Юлії Тимошенко виділяє гроші конкретним Міністерствам і відомствам, які розподіляють у свої підрозділи безпосередньо в областях. Це – служби МНС, Укравтодору та інші, які виконують конкретно свою ділянку роботи. Тут, звичайно, багато не вкрадеш, бо існує чітка звітність. Я особисто переконаний, що саме такий підхід є єдиним правильним, і позитивно відрізняється від практики попередніх років. Ось і заметушилися місцеві чиновники – аякже, не можуть вкотре нажитися на людському горі.
До речі, влітку, одразу після того, як ми з моїм колегою Миколою Томенком об’їхали постраждалі райони, поспілкувалися з людьми і прокоментували побачене у ЗМІ, місцева влада так само заперечувала очевидність того, що відбувалося. Той самий О.Гаваші стверджував, що до області не надходять кошти, а у Міністерстві надзвичайних ситуацій мені у відповідь на термінове депутатське звернення офіційно повідомили, що мільйони гривень направлені у Закарпаття вже декілька днів тому, але через неузгодженість дій місцевої влади лежать без дії. Тому не став би сліпо вірити тому, що говорять шановні керівники всіх масштабів. Певною мірою вони праві, адже ЇМ справді нічого не перепадає – дії Кабінету Міністрів Юлії Тимошенко спрямовані не на збагачення окремих не дуже порядних людей, а на ліквідацію наслідків стихійного лиха.

Голова Закарпатської обласної організації
партії „ВО „Батьківщина”,
Народний депутат України
Олександр Кеменяш

admin