ХТОСЬ ТУТ ЗАЙВИЙ…

До обласного центру завжди прикута подвійна увага закарпатців. Все ж таки – це обласний центр. Тому завжди здається, що найбільше проблем саме в цьому місті. Як ось і зараз.. А ще до цього додати проблеми зі сміттям, скандальне будівництво «Аквапарку» та вічні війни з обласною владою. Отже, для відповідей на питання «НЕДІЛЯ» звернулась до заступника міського голови Володимира Бобкова.


Нещодавно була озвучена резонансна заява з боку міськвиконкому, що в разі закриття смітника в Барвінку, сміття буде викидатися прямо біля будівель влади. Що власне сталося і хто заважає викидати сміття?


Є у нас такий діяч обласного рангу, мій однопартієць (Партія Регіонів – Авт.). Через це виникає бажання вийти з цієї політичної сили, оскільки керівник обласної організації робить все, щоб рядовий член мав велику кількість проблем. А робить це через той факт, що смітник в Барвінку знаходиться біля його бізнес-споруд і це йому особисто шкодить. Хоча сміттєзвалище було побудовано раніше, ніж він розпочав свою комерційну діяльність. Ситуація яка: існує полігон, куди ми вивозимо сміття. Треба покращити технології, які використовуються там, і ми вже проводимо таку роботу. Наприклад, не просто захоронюємо сміття, а й проводимо попереднє сортування, вилучаємо компоненти, які можемо використовувати як первинну сировину. Все це зменшить обсяги вивозу на сміттєзвалище. Я думаю, полігон в Барвінку зможемо використовувати ще років 10. Однак, є ще така неприємна річ як пожежі. Вже пройшов рік з останньої. Більше не було. Все це свідчить про результат нашої роботи. А Олександр Ледида, який має там бізнес (готель «Золота гора» – Авт.) вже багато років робить нам перешкоди. Так, пожежа на сміттєзвалищі створює неприємності, але ж є якійсь державні, загальнолюдські зобов’язання. Не вирішувати ж все з позиції власного бізнесу. Ось так і виник конфлікт. А заява, що будемо викидати сміття напроти ОДА або «Золотої гори» – це попереджувальний крок. Якщо і далі будете нас дожимати, то отримаєте такий конфлікт. Ми не сидимо на місці, шукаємо варіанти, щоб зменшити обсяги сміття, але це ж не з дешевих задоволень. Було дуже багато іноземних фірм, які готові були зайнятися переробкою сміття, але нестабільність в державі не викликає бажання вкладати сюди кошти.


А як там справи з продажем землі. Зокрема, в районі колишнього радгоспу «Ужгородський»?


Є рішення сесії про надання землі, але воно заблоковано судом. Деяку блокаду вже знято – частина актів видається населенню. Просто йде конфлікт з керівниками області, які вирішили заважати виконанню своїх обов’язків міській раді, зокрема видачі земель для індивідуальної забудови жителям міста.


А куди підуть кошти з продажу земель?


Гроші з проданої землі йдуть на інфраструктуру міста. Згідно з положенням 50% від проданої суми – на розвиток мережі в тому районі, а друга половина на інші проблеми Ужгорода. Це якщо провести все добре, без перешкод управлінь обласної адміністрації. Ми би так змогли зібрати серйозну суму, яка дозволила б нам значно покращити водопостачання, електропостачання, дороги і так далі. Це десятки мільйонів грн..


А чому виникла така незгода з обласною владою? Чиїсь амбіції?


Треба працювати в межах своєї законодавчої компетенції. У нас же є закон про місцеве самоврядування, де все чітко написано. Як на мене, обласна влада бере на себе дуже багато функцій, яких немає. Починає вирішувати не свої питання, вмішуватись. Так і виникають конфлікти. І вони прописані в нашому законодавстві. Міська рада підкорюється призначеному голові ОДА, яка ніким не обрана і чітко не прописана в законі. На жаль, у нас існує три гілки влади: Верховна Рада, Президент і Прем’єр-Міністр. На мою думку, хтось тут зайвий. Або другий, або третій. Зараз всюди такі проблеми, як в Ужгороді з обласною владою. Ми не залежні фінансово від центру, тому можемо мати власну позицію. І це області не подобається. Така ситуація повсюди в Україні. Це проблема взаємовідношень гілок влади.Денис ФАЗЕКАШ, «Неділя»Повну версію інтерв’ю читайте у наступному номері газети „НЕДІЛЯ”
Інтерв’ю з Володимиром Бобковим у відео ролику

admin