ХАБАРОМАНІЯ ПРОДОВЖУЄТЬСЯ…

Кілька жителів Берегівщини прийшли складати іспит у державного службовця, 42-річного Олександра, котрий працює в місцевому контролюючому органі, аби отримати посвідчення на право керування трактором. Та очільник виявився занадто суворим.


– Ну хто вам міг дати категорію на право керування мотоциклом, – обурювався Олександр. – Ви ж не розумієтеся у білому світі. Це ж серйозна річ, ви, селюки, нічого не знаєте. Ідіть і добре вивчіться.


Мовити хоч щось на своє виправдання чоловікам не вдалося. Навіть не вислухавши, чиновник відправив їх за двері. Згодом посадовець заявив: якщо хочете отримати відповідні посвідчення – гроші на бочку, тоді й справа буде вирішена. Словом, дав зрозуміти: потрібно зовсім “небагато”. Як казав великий комбінатор, смішну суму. Всього 100 “зелених”. З кожного, розуміється. Службовець був чомусь упевнений: все пройде якнайкраще, і про платні “послуги” ніхто не дізнається. Однак помилився.


Оперативна інформація про вимагача з Берегівщини надійшла працівникам УДСБЕЗ ГУМВС. Під час її перевірки правоохоронці швидко вийшли на тих людей, у яких зухвалець вимагав гроші. Отож про час і місце передачі хабара оперативники вже добре знали. А далі трапилося те, що й повинно було трапитися. “Безівці” затримали чиновника на гарячому. Хоч-не-хоч, довелося зізнаватися. Тим паче, що на місці вилучили й гроші. Затриманий зізнався у скоєному. За цим фактом порушено кримінальну справу.


В одному з гірських районів посадовець пообіцяв одній жіночці посприяти в працевлаштуванні. Мовляв, не переживай, я влаштую тебе на посаду радіотелефоністки. Щоправда, з одним невеликим але… За “послугу” потрібно було заплатити “всього якихось” 300 доларів. І справа буде, як кажуть, в ажурі. Поміркувавши, Тетяна (назвемо її так) погодилася. Зрештою ж, обіцяли непогану роботу. Та після передачі обумовленої суми, посадовець зовсім “забув” про свої обіцянки. Зрозумівши, що її обманули, потерпіла звернулася до правоохоронців, котрим детально розповіла про купівлю посади та лохотрон посадовця. Чиновник, правда, всіляко заперечував цей факт. Працівники УДСБЕЗ ГУМВС, зібравши відповідні матеріали, направили їх у районну прокуратуру для вирішення питання про порушення кримінальної справи.


Тим часом, як повідомили оперативники, на черзі — ще одне цікаве затримання.Іван ЛАДЖУН,


ВЗГ ГУ МВС України в Закарпатській області

admin