Ющенко марить…

Крім того, за словами народного депутата, в останні місяці В.Ющенко дуже рідко спілкується зі своєю політичною силою.


“Мені не відомо, до чого “дозрів” Віктор Ющенко, оскільки він не зустрічається з фракцією (“НУ-НС” – ред.) останнім часом. Він влаштовує якісь зустрічі таємні з частиною фракції. Хто туди ходить я особисто не знаю, чи є там члени “Єдиного Центру” або чи є там члени “Нашої України”, або члени УНП – мені не відомо”, – сказав Доній.


Пояснив депутат і своє голосування за відставку спікера парламенту Арсенія Яценюка.


Олесь Доній вважає, що більшість депутатів, що претендують сьогодні на посаду голови українського парламенту будуть кращими, ніж звільнений спікер Арсеній Яценюк.


“Я вважаю, що найкраще обрати якого завгодно депутата, але щоб у парламенту був голова. І більше того, я вважаю, що переважна більшість депутатів на посаді голови Верховної Ради будуть кращими, ніж Арсеній Яценюк”, – заявив він.


За словами нардепа, сьогодні є декілька варіантів можливих домовленостей між лідерами фракцій щодо кандидатури нового спікера парламенту.


“Звичайно, оптимальний варіант – щоб ми обрали компромісну фігуру, і обрали би більшістю депутатів. Але в умовах пропорційного законодавства – це мало реалістично. Тому існує два варіанти: або опозиційна конфігурація, яка приведе голову Верховної Ради, або наша – провладна. До опозиційної конфігурації належала би Партія регіонів, Компартія, Блок Литвина і як це не дивно – “Єдиний Центр”. Ми бачимо, що тут ключову роль грає Блок Литвина і він міг би, нарешті, розіграти свою “золоту акцію”. А провладна коаліція – це “НУ-НС”, БЮТ і знову Блок Литвина”, – вважає політик.


І резюмує: “Тобто фактично Блок Литвина зараз “поставлений на кастинг” – йде боротьба за Литвина, хто його візьме в коаліцію. І нам би було краще, звичайно поставити від наших двох фракцій свого кандидата. Їм міг би бути представник Блоку Литвина”.


Правда, депутат абсолютно правильно задається питанням – “а чи потрібно це Литвину?” І цілком розсудливо відповідає: “Якщо цей парламент не стабільний, якщо він постійно під загрозою розпуску, президент постійно марить розпуском, то чи варто обиратися на два місяці? Я думаю, що Литвин буде готовий до обрання головою Верховної Ради за умови гарантій стабільної роботи цієї Верховної Ради принаймні на рік. А гарантії такі йому можуть дати декілька людей”.


За великим рахунком, пан Доній має рацію – парламенту треба протриматися всього півроку. Бо, як відомо, півроку до президентських виборів проводити дострокові парламентські вибори не можна. Правда, відзначимо, що і тут існує якийсь часовий люфт – поки ніхто не може точно сказати, коли саме повинні відбутися президентські вибори.


В той же час пан Доній має рацію і в іншому – “вибори можна зробити тільки за умови консенсусу між трьома основними гравцями: Ющенком, Тимошенко і Януковичем. Якщо хоч один гравець не хоче виборів, як зараз Тимошенко, вони, дострокові вибори, неможливі”.Карен Оганесян.INTV

admin