Єхануров показав клас корупції в Міноборони

Ні, до Анатолія Степановича у нас були питання – і щодо армійської власності, і щодо зняття з бойових чергувань зенітних комплексів з подальшою практично безкоштовною передачею до Грузії. Але, по-перше, Гриценко мав президентські амбіції (або не мав, а Віктор Андрійович собі їх вигадав), і, по-друге, відмовлявся красти по-чорному. Тобто відбираючи у солдатів останню крихту хліба. Який з двох пунктів послужив реальною причиною відставки міністра, нам невідомо, але факт залишається фактом – з Єхануровим президентові працювати зручніше.


А тут дуже невчасно газета “Дело” розкопала грандіозну махінацію Міноборони, яку благословив сам Юрій Іванович. Як стверджують колеги (і це підтверджено відповідними документами), тендер Міноборони на постачання нафтопродуктів для армії завершився скандалом.


Багатомільйонний контракт, за інформацією “Вісника державних закупівель”, виграла на початку жовтня маловідома компанія “Анчар Груп”. Вона зобов’язалася поставити 7 тисяч тонн дизельного палива для армійських танків. За це Міноборони має намір заплатити близько 50 мільйонів гривень. Тобто приблизно по 6,5 грн за літр.


І це незважаючи на дуже великий опт!


Для порівняння – в тому ж “Віснику державних закупівель” мовиться про те, що інші підприємства купують дизпаливо по 6 гривень за літр. При цьому об’єми закупівель значно менше – до 50 тонн.


Корупція? Можливо. Але, мабуть, має місце і приватний недогляд, помилка і так далі. Хоча сама фірма “Анчар Груп” викликає як мінімум інтерес – вона була зареєстрована напередодні початку тендерної процедури, і не має в своєму складі жодного (!) співробітника. Окрім директора. Якогось Андрія Березкіна.


І що цікаво – цей же нікому не відомий Андрій Березкін виграв ще декілька тендерів у Міноборони. Так, його фірма “Європродуктінвест” виграла (виграла?) тендер на забезпечення харчуванням військових частин у п’яти регіонах країни. На суму 74,4 мільйона гривень.


А ще одна фірма з тими ж засновниками – “МЕЗОН-К” – виграла тендер на забезпечення продовольством солдат ще в 14-ти областях. На суму 52,7 мільйона гривень.


Таким чином, всього за два місяці Міноборони передало достатньо сумнівним структурам понад 170 мільйонів гривень.


З’ясувалося також, що всі ці фірми – суворо засекречені. Вказаний в контрактах телефон належить юридичній конторі “Стайлінг”, що спеціалізується на реєстрації і перереєстрації компаній. Своїм клієнтам юристи надають юрадресу і контактний телефон, за якими зареєстровано відразу декілька десятків фірм.


Таким чином, ми маємо справу з фірмами-фантомами, яких реально не існує, у яких немає власної продукції, а є тільки рахунки, на які пішли державні гроші.


Навряд чи чиновники Міноборони провернули б таку справу без високого благословення. Ні, не міністра. Вище.


І після цього у пана Єханурова вистачає нахабства звинувачувати уряд в недофінансуванні армії, стверджуючи, що з вини Кабміну “солдатики голодують”? Звісно, засобів не вистачить, якщо їх так безбожно розкрадати.P.S. Не дарма глава держави наказав не “разрулювали” ситуацію з “Фаїною”, Мабуть, і там не все гаразд з “відкатами”, і краще пустити судно на дно зі всім екіпажем, ніж визнати, що режим обкрадає своїх громадян.Карен Оганесян.INTV

admin