ГУБЕРНАТОР ЗАКАРПАТТЯ ОТРИМАВ «ЗА ЗАСЛУГИ»

Можна сміятися, можна плакати, але факт залишається фактом: нинішнього голову Закарпатської облдержадміністрації Олега Гаваші президент Ющенко нагородив орденом. Орденом « За заслуги».


Нібито «за вагомий особистий внесок у соціально-економічний та культурний розвиток Закарпатської області, багаторічну сумлінну працю».


Олегу Олодаровичу, звичайно, приємно, а, нам, пересічним закарпатцям, мало би бути байдуже.


Але «байдуже» не виходить.


Закарпатці, навіть свої, мукачівські балогівці, від такої новини – у шоці. За які такі заслуги!? За системний злочинний дерибан землі, за масову корумпованість і дискредитацію органів влади, за повний розвал економіки краю, за тотальну вирубку лісів, що призвела до чергового паводку?..


Президент, очевидно, не володіє інформацією про те, що на Закарпатті катастрофічно росте борг по зарплаті, який, за офіційними даними, вже перевищив сім мільйонів гривень. Гаранту, мабуть, невідомо, що в області кожне четверте підприємство декларує збитковість, що тут закриваються вже не лише будівельні і промислові підприємства і хлібокомбінати, а й школи, дитсадки і навіть вузи. Що область серед трьох найбільших боржників за спожитий газ державі. Що…


За «багаторічну сумлінну працю» губернатор Гаваші не втілив в життя жоден більш-менш вагомий інвестиційний проект. Навіть збудовані в часи губернаторства Івана Різака об’єкти соцкультпобуту й інфраструктури сьогоднішня влада не у змозі підтримувати у належному стані.То які ж заслуги можуть бути і перед ким?..А може гарант вирішив у дні роковин помаранчевого заколоту віддячити Гаваші за координацію політичних репресій проти закарпатців у сумнозвісному 2005 році?


У цьому плані «заслуги» Гаваші справді безсумнівні. Адже мало хто з поважних чоловіків візьме на себе у 21 сторіччі роль Берії, роль пропагандиста доносів і оббріхувань. А Гаваші якраз і агітував екс-губернатора Закарпаття Івана Різака, коли того уже «демократична помаранчева влада» за непоступливість запроторила в СІЗО, Гаваші пропонував в’язню сумління прямо в камері «здати», донести, тобто дати якісь «викривальні покази» на Кучму, Януковича і Медведчука. В обмін на свободу.


Різак відмовився й отримав три роки судової тяганини і вирок.


Нині по команді «фас» він веде активну боротьбу проти ужгородців.


Гаваші за свої «цинічні старання» нагородили губернаторською посадою й орденом.


А могли б і Героя України вшпарити. Старався ж вуйко. «Помаранчеву демократію» втілював в життя. Конкретно. По-пацанськи. В окремо взятій Закарпатській області.


І продовжує це робити, й надалі шокуючи закарпатців.„Трибуна”

admin