ГАРЯЧА ГОЛОВА ЗА ГРАТИ ПРИВЕЛА

Та, як з’ясувалося, за цим молодиком тягнувся ще один грішок – з літа 2003 року. Річ у тім, що Іван разом з 19-річним (на той час) приятелем Сергієм із Текова вирішив “розслабитися”. Увечері молодики пішли у сільський Будинок культури…


…Була друга година ночі, а Іван з Сергієм ще знаходилися поблизу клубу. Хлопці шукали собі пригод. На вулиці запримітили місцевого хлопця. Наразі не відомо, чим не вгодив їм Віктор (назвемо його так). Чи глянув не так, як би їм хотілося, чи, може, якась інша причина. Однак обидва стали до нього висувати претензії. Коли словесних “аргументів” виявилося замало, молодики вирішили “виховати” “селюка” кулаками. Від двох потужних ударів у голову, котрі завдав Сергій, Віктор одразу опинився на землі. Та це ще більше «завело» обох. Підскочивши до своєї жертви, стали гамселити її ногами. Віктор із тілесними ушкодженнями середньої тяжкості потрапив у лікарню.


Про потерпілого медики одразу повідомили працівників виноградівської міліції. Виїхавши на місце пригоди, правоохоронцям не вдалося одразу «вирахувати» нападників. За цим фактом було порушено кримінальну справу.


Попервах стражі порядку не могли вийти на слід зловмисників. Адже не було свідків. Та все ж оперативники не опускали рук. Найперше правоохоронці вирішили перевірити т.зв. спецконтингент, схильний до скоєння подібних злодіянь. Згодом під час проведення відпрацювань у поле зору міліціонерів потрапив місцевий житель Іван Лемак. Його “шерифи” знали, як облупленого. І хоча молодик спершу спробував, було, заперечувати свою причетність до побиття Віктора, однак правоохоронці представили неспростовні докази його вини. Тож довелося зізнаватися. Затримали й Сергія, котрий скоїв злочин разом з Іваном.


Після завершення слідства справу розглянув Виноградівський районний суд. Івана з Сергієм звинувачували у вчиненні злісного хуліганства. Під час судового процесу обидва підсудні визнали свою вину й щиро розкаювалися. До слова, це й стало пом’якшуючою обставиною для обох.


І ось вирок: Івана Лемака засуджено на 7,5 років ув’язнення. До цього терміну частково приєднано частину не відбутого покарання з конфіскацією майна, окрім житла.


Сергія засуджено на два роки позбавлення волі і звільнено від покарання з іспитовим строком на один рік. Феміда врахувала ту обставину, що на утриманні цього молодого чоловіка знаходиться малолітня дитина і що він на лаві підсудних знаходиться уперше.


Однак Лемак з таким вироком не погодився і подав апеляційну скаргу, в котрій просив пом’якшити йому покарання. Ухвалою Закарпатського апеляційного суду вирок залишено без змін.Іван ЛАДЖУН,


ВЗГ ГУ МВС України в Закарпатській області

admin