Чому Ужгороду не дають газ для тепла?

Є ще сектори, де обігрів здійснюється через централізоване постачання. І тут є проблема. «Газ України» блокує ці котельні. Вони опломбовані. Міські депутати зібралися вчора на засідання сесії й вимагали від представника облгазу назвати конкретні прізвища тих людей, які не дають в бюджетні установи міста газ. Адже за бюджетні установи є стовідсотковий розрахунок. Представник облгазу лише розводив руками і кивав у бік Києва.


На сесії виступив мер міста Сергій Ратушняк, який напередодні мав зустріч у Кабміні з прем’єр-міністром і міністром ЖКХ. «Ситуація в котрий раз доволі проста. Мукачево має 12- мільйонний борг, але там у котельні газ подали, а в Ужгорода 8 мільйонів боргу і це при тому, що бюджет не винен ні копійки, але газу для ужгородців нема», — сказав Ратушняк.


Тобто місто стало заручником політичного самодурства клану Балог. Крім того, керівництво ДК «Газ України» веде незрозумілу гру. «Я був на засіданні уряду і наголосив Юлії Тимошенко на тому, що керівництво ДК «Газ України» вимагає від нас 5 відсотків готівкою, тобто 400 тисяч гривень за те, щоб вони закрили очі на цей борг та дали газ ужгородцям», — сказав Ратушняк.


Він також наголосив, що Ужгород — єдине місто, що насправді турбується про те, щоб у людей було тепло. Наразі лише 25 установ освіти залишилися без автономного опалення, але вже до кінця року їх буде 12. Охорона здоров’я в нас уся вже на автономці. Залишилося тільки 7 тисяч приватних помешкань, де тепло залежить від рішення когось давати або ні газ людям. За рік це питання буде вирішене остаточно і узаконений рекет через тепло буде остаточно припинено. «У нас більшість ужгородців мають приватне або автономне тепло. Я це все сказав на засіданні уряду, я це все сказав Юлії Володимирівні та в очі цьому міністрові ЖКХ, який жодного разу не був тут, який нічого не знає про Ужгород та ужгородців», — сказав Ратушняк. Депутати та мер міста винуватять «Закарпатгаз», натомість заступник директора товариства Іван Купар переконував депутатів, щоЗакарпатгаз” приватна структура і його функція – лише транспортування газу мешканцям міста, а НАК «Нафтогаз України» та ДК «Газ України» лімітів газу для Ужгорода досі не виділили.На це мер Сергій Ратушняк заявив, що місту слід створити власне підприємство як альтернативу «Закарпатгазу». Іван Купар нагадав депутатам, що для транспортування газу потрібна відповідна ліцензія. На сесії Ужгородської міської ради депутати пропонували «облогу» адмінбудівлі «Закарпатгазу» через відсутність газу для теплопостачання в оселях та бюджетних закладах міста, зокрема, школах, тому учнів закритих через відсутність тепла шкіл треба розмістити у «теплих кабінетах» „Закарпатгазу”. Лунали і більш радикальні пропозиції: перекрити «Закарпатгазу» воду і каналізацію.


Можливо така позиція міських обранців, що стали на захист міста отверезить виконавців та мукачівських замовників теплової кризи в місті над Ужем.Сеcія Ужгородської міської ради з питань теплопостачання у відеоролику

admin