БЮТ викрив ОЗУ “Наливайченки”

Про це мовиться в депутатському зверненні Олійника до ГПУ.


Народний депутат відзначає, що при здійсненні його повноважень йому стало відомо, що “існування і діяльність в Україні озброєних бандитських угрупувань можлива завдяки безпосередньому протекціонізму і сприянню посадових осіб Служби безпеки України і її керівництва зокрема”.


За словами Олійника, прикладом цього є виявлення працівниками підрозділу з боротьби з організованою злочинністю ГУ МВС у Дніпропетровській області незаконного постачання членами бандитських угрупувань зброї і боєприпасів до нього у великих кількостях.


Таке постачання, відзначив народний депутат, здійснюється з навчального полігону спеціального антитерористичного підрозділу СБУ “Альфа”, а також організовано і налагоджено безпосередньо керівником полку Полтавського полігону.


“Надзвичайна суспільна небезпека незаконного продажу зброї в цій ситуації полягає в тому, що так званим товаром є автомати Калашникова, гранатомети, а також патрони і боєприпаси до них. Крім того, значні масштаби незаконно проданої зброї привели до спорядження нею бандитських угрупувань не тільки в Дніпропетровській області, але і по всій території України. Окремі партії готувалися до вивозу за кордон. Призначена для правоохоронного органу зброя використовувалася при здійсненні тяжких і особливо тяжких резонансних злочинів як на території України так і за її межами”, – мовиться в депутатському зверненні.


Олійник стверджує, що підтвердженням безпосередньої причетності керівництва Служби безпеки України до справи “є здійснення активних дій, зокрема з використанням своїх службових положень і повноважень, для перешкоджання проведення розслідування у цій справі з боку першого заступника голови СБУ Наливайченка і начальника управління СБУ в Дніпропетровській області Верхогляда”.


За словами народного депутата, вищезгадані особи здійснюють тиск на ГУ МВС у Дніпропетровській області і Дніпропетровську обласну прокуратуру з метою зробити неможливим повне і всестороннє розслідування порушеної за цими обставинами кримінальними справами.


Пан Олійник стверджує, що за вказівкою Наливайченка і при безпосередньому втручанні Верхогляда був звільнений з-під варти начальник полку Полтавського полігону, якого затримали 1 листопада 2008 року безпосередньо у момент скоєння злочину.


Крім того, відзначає народний депутат, приховується факт роботи організатора незаконного продажу зброї начальника полку Полтавського полігону в СБУ, що є прямим приховуванням посадових злочинів і порушенням правил перебування під слідством.


Нардеп також вважає, що вказані дії Наливайченка і Верхогляда направлені на те, щоб зробити неможливим повне і всестороннє розслідування у справі, а тому свідчать про можливі значно більші масштаби незаконного продажу зброї і підтверджують обізнаність у справі, сприяння і протекціонізм з боку керівництва СБУ.


“На мою думку, ситуація, коли державний правоохоронний орган спеціального призначення, який повинен забезпечувати державну безпеку України, організовує постачання зброї і боєприпасів у бандитські угрупування, є неприпустимою, ганебною для Української держави і небезпечною для громадян. Неприпустимою є ситуація, коли злочинні діяння бандформувань фактично фінансуються за рахунок засобів державного бюджету СБУ”, що виділяються на фінансування, – наголошується у зверненні.


Олійник просить генерального прокурора прийняти негайні заходи для ухвалення кримінальної справи до виробництва слідчими ГПУ, провести слідчі дії відносно всіх причетних до справи осіб, включаючи керівництво СБУ. Крім того, народний депутат просить ГПУ підтвердити або обґрунтовано спростувати наявність в діяннях Наливайченка, які спрямовані на створення штучних перешкод в розслідуванні кримінальної справи і приховування обставин справи, ознак співучасті у скоєнні злочину або ознак заховання злочину і затримати Наливайченка у зв’язку зі зловживанням службовим становищем.


Аналогічне депутатське звернення було направлене Олійником Президентові України Віктору Ющенку. Зокрема, народний депутат просить главу держави вивести Наливайченка зі складу РНБОУ, скасувати указ про його призначення першим заступником голови СБУ. Крім того, Олійник просить Президента внести на розгляд ВР подання про призначення голови СБУ і скасувати указ про призначення Верхогляда начальником СБУ в Дніпропетровській області.


Відзначимо, що член Комітету з питань правосуддя Святослав Олійник знає, про що говорить – свого часу він працював заступником прокурора м. Дніпропетровська.


Правда, відповіді на своє послання нардеп не отримає. Вірніше, отримає у вигляді виклику на допит в СБУ і вимоги притягати його до кримінальної відповідальності за “розповсюдження державної таємниці”. Адже всім відомо – факти про протиправні дії осіб з команди президента автоматично засекречуються і перетворюються на гостайну, а той, хто намагається обнародувати факти корупції і злочинів, ризикує опинитися під слідством.


Нагадаємо, президент не відреагував на звернення цілого Комітету, який нагадав главі держави назви фірм, які перебувають під “захистом” Банкової, але саме цей лист, як стверджують політики, став причиною “наїзду” СБУ на депутатів і звинувачення їх у протиправній діяльності.


Так само ніхто не відповідає на просте до неподобства питання – хто реально стоїть за фірмами, які виграли так званий “тендер” в Міноборони.


Отже звернення до Генпрокуратури і до президента – це наївний крок. Але правильний. Тому що країна повинна знати своїх “героїв”.Катерина Нікуліна.INTV

admin