Баранинська громада захистила вибори. Після 2,5 років застою запрацював новообраний виконком

“Власне вибори пройшли нормально, однак були моменти, які могли вплинути на результати виборів. По суті саме баранинська громада захистила ці вибори від посягань виконавчої служби та декотрих депутатів сільради”, — переконаний голова сільської територіальної виборчої комісії Богдан Пилипів. За словами голови Баранинської сільради Павла Чучки, люди у день виборів стояли з 10.00 до 02.00 години під стінами місця проведення виборів, аби уберегти процес від зриву. Тому перемогу громади в Баранинцях вже називають “Баранинським майданом”. Богдан Пилипів наголосив, що велика протидія була відчутна в останні дні підготовки до виборів. “Першого листопада в 21.30 було подана позовна заява від Пехи Ольги (одна з 5 депутатів сільради, яких відкликали виборці, — авт.), яка вимагала скасувати вибори, апелюючи тим, що вона дізналася про своє відкликання 31 жовтня. В результаті рішення було винесено на її користь однак з порушенням процедури розгляду. Адже суд має розглядати скарги і виносити рішення до 24.00 години у переддень виборів. Натомість рішення було винесено після опівночі”, – зазначив голова сільської територіальної виборчої комісії.


“Вчора ми вже збиралися вперше і обрали 35 членів виконкому. За 2,5 роки блокування та бездіяльності накопичилося чимало питань, які потребують негайного вирішення. Так, до прикладу, ми плануємо провести до нового року належне освітлення сіл, що сприятиме зменшенню крадіжок тощо”. Проте за словами Чучки, у вівторок почалася нова атака. Ледида, котрий неодноразово подавав скарги до суду, переключився на інші інстанції і подав скаргу до СБУ (щоправда невідомо наскільки працівники СБУ компетентні у цих питаннях), які перенаправили ці папери в прокуратуру. Ми вже готові, що нас знову почнуть тягати, так як це робилося останні два роки. “Нервів потреплють багатьом. Але ми не здамося. А швидкими темпами відновлюватимемо роботу, яку ніхто не робив 2,5 років”, — зазначив Павло Чучка.


Олег Лукша, виконавчий директор Асоціації міст України даючи експертну оцінку ситуації, яка понад 2,5 роки тягнулася в Баранинській сільраді зауважив: “Першопричина такого конфлікту — бажання однієї зі сторін диктувати свої вимоги в основному по майновим та земельним питанням”. Крім того, на думку пана Лукші, під впливом Партії Регіонів в сільраді було створено деструктивну саботажну більшість, яка і влаштовувала протягом двох років замість сесій “сходки” і в кожному рішенні таких зібрань було щонайменше 5-6 правових помилок. “Відкликання депутатів мешканцями сіл, що входять до Баранинської сільради і проведення виборів нових депутатів — це повна перемога громади. Натомість втручання судової гілки влади у цей процес, а також намагання залишити громаду конституційного права вибору є своєрідним правопорушенням”, — переконаний Олег Лукша. До слова, на думку виконавчого директора Асоціації міст України, повноцінне місцеве самоврядування народилося 2 листопада саме в Баранинцях.Сlipnews.infoПрес-конференція учасників виборчого процесу в Бараницях у відео ролику


admin