22 освітні заклади Ужгорода закриті на тижневий карантин

За невтішною тенденцією, опалювальний сезон в Україні упродовж останнього десятиріччя починається з проблемами, Ужгород винятком у цьому контексті не став і цього року.


З огляду на ситуацію, 14 листопада засідала протиепідемічна і протиепізоотична комісії, яка упродовж попередніх двох тижнів моніторила температурний режим у закладах охорони здоров’я, освіти, культури і спорту, і дійшла висновку, що у більшості цих закладів температурний режим не відповідає нормам, повідомив Володимир Дмитрович. За допустимої нижньої межі, 17 градусів за Цельсієм, тут зафіксовано температуру у межах 13—15 градусів тепла. Комісія прийняла рішення закрити 22 ЗОШ та НВК терміном на тиждень, починаючи з 17 листопада. Пріоритетним при цьому, наголосив Володимир Симулик, було і є збереження здоров’я наших дітей.


Паралельно з моніторингом температурного режиму в навчально-освітніх закладах відслідковувалася картина захворюваності ужгородських дітей. Так, з 1 по 7 листопада зареєстровано 457 випадків захворюваності дітей переважно віком 1—3 роки на ГРВІ. Але у ці дні погода була доволі теплою, а захворіли переважно діти, які не відвідують шкільні та дошкільні навчальні заклади.


Чому склалася ситуації, за якої у місті змушені оголосити карантин? Бюджетна сфера, як відомо, останні три роки не боргує теплопостачальним підприємствам. Місто не зуміло укласти угоду на постачання газу від НАК “Нафтогаз України” через заборгованість населення, яка складає близько 8 млн. грн., а відтак і бюджетна сфера опинилася у заручниках зими. Населення ж, попри численні звернення міської влади погасити борги, продовжує ігнорувати розуміння того, що тепло – це гроші, тобто тільки гроші за спожиті послуги можуть гарантувати подачу тепла городянам.


Навчена багаторічним досвідом, міська влада зробила чимало для того, щоб перевести бюджетні заклади на автономне теплозабезпечення: на сьогодні з 52 закладів освіти, 6 закладів охорони здоров’я, 4 закладів культури і спорту до кінця поточного року на централізованому теплопостачанні залишиться тільки 12 об’єктів. 52 закладів освіти, 6 закладів охорони здоров’я, 4 закладів культури і спорту до кінця поточного року на централізованому теплопостачанні залишиться тільки 12 об’єктів. Поглиблює ситуацію з боргами недовикористання субсидій на комунальні послуги, торік їх недобрали до 52 % городян, які мали право на отримання субсидії. На переконання Володимира Симулика, міська рада прийняла цілком виважене рішення, запровадивши карантин, оскільки здоров’я дітей є найбільшою цінністю для їхніх батьків та здоров’я і майбутнього нації. А реформаторські устремління міського голови зрештою неодмінно забезпечать можливість забезпечувати себе автономним теплом, підкреслив п. Симулик. Для цього вже вкладені чималі кошти, тільки протягом поточного року на енергозберігаючі технології реалізовано 8 млн. грн. та планується освоїти ще 4 млн. грн.Clipnews.info


Пресконференція заступника міського голови Володимира Симулика у відеоролику.

admin