ЗАПРОШЕННЯ ДО ПРІРВИ

* * *
“Редакции «ОРД» удалось добыть документ, рожденный в недрах Секретариата Президента Украины. По нашим сведениям, документ этот уже в целом одобрен и идет подготовка к его реализации. Цель Операции «Круты»: государственный переворот в Украине, «сворачивание» демократии, установление авторитарного, антиконституционного режима во главе с Виктором Ющенко. В ходе реализации этого сценария, Банковая планирует не только максимально обострить отношения с Россией, но и, фактически, развязать в Украине гражданскую войну. Судите сами, ради того, чтобы остаться на посту Президента, Ющенко готов к проведению провокаций, которые должны повлечь за собой человеческие жертвы:
1. Нападение на консульство РФ во Львове и поджог здания консульства.
2. Силовое противостояние чеченцев и китайских торговцев на одесском рынке.
3. Силовое противостояние и поджог автомобилей на автомобильном рынке города Кировограда.
4. Силовой захват Почаевской лавры.
5. Поджог синагоги в Днепропетровске.
6. Имитация покушения на украинского государственного деятеля. (Рассматриваются кандидатуры И.Вакарчука, В.Вовкуна, И.Васюныка.)
7. Провоцирование вооруженных конфликтов в Крыму.
8. Силовой захват объектов инфраструктуры ЧФ РФ в Севастополе.

Можно было бы посчитать этот сценарий бредом или фальшивкой, однако, «Операция «Круты» вполне вписывается в в логику поведения Виктора Ющенко и его окружения в течение последнего месяца. Это сознательное обострение международных отношений и столь же сознательное разжигание межнациональной и межкофессиональной розни внутри Украины. Фактически сейчас все мы стали заложниками кучки сумасшедших, готовых на все ради того, чтобы сохранить свои должности и обезопасить себя от возможного уголовного преследования.
(“ОРД”, 29.09.08 г.^ “Операция “Круты”)
* * *
Дійсно, важко повірити в те, що подібний план міг народитися в голові людини при здоровому глузді. Ще важче повірити, аби такий документ, який мав би зберігатися за сімома замками таємності, міг отак просто потрапити до рук журналістів. Але, зовсім не виключено, що певні особи, наближені до верхів’я нашої влади, цілком свідомо вчинили такий “витік” надтаємної інформації. Для чого? А хоча би для того, аби руками і перами журналістів відомого опозиційного видання нагнати страху на опонентів президентської влади, яка чим далі, тим більше скочується до вульгарної диктатури. Адже публікація такого моторошного плану дій може дійсно налякати і лідерів опозиційних політичних структур, і всю досить полохливу українську “еліту”, і навіть широкі верстви громадськості. Цілком зрозуміло, що “Операція “Крути”, якщо вона дійсно спланована, означатиме вибух терору і громадянської війни в Україні. А кому ж охота воювати і помирати сьогодні? Нікому!
Але є й інша версія, яка також пояснює причину появи в мас-медіа плану “Операції “Крути”. Витік інформації могли організувати і ті, хто щиро вболіває за долю народу й держави. Наприклад, про те, що президентська команда готується до введення в Україні надзвичайного стану, 01 жовтня заявили на прес-конференції в ефірі студії “5-ий канал” та в інших українських мас-медіа генерали і офіцери з об’єднання “Вітчизна”. За словами генералів, окрім плану “Операція” “Крути” існує ще й план “Триста спартанців”, який передбачає організацію кривавої бійні в Криму. А якщо вже й військова еліта стривожилась, то це означає, що плани масових провокацій – не примітивна фальшивка. Адже події останніх років, починаючи з одіозних виборів президента у 2004-му році та “помаранчевої революції”, уже досить серйозно засвідчили, що нинішня владна “еліта”, яка й допалася до влади виключно через змови і “помаранчевий” заколот, дуже легко іде на будь-які політичні афери, аби лише втриматись на “Олімпі”. Та й занадто багато з’явилось останнім часом симптомів того, що у таємних схронах сучасної української влади дійсно назріває щось неймовірно жахливе. Для чого, скажіть, потрібно було цими днями стягнути до Києва всі регіональні спецпідрозділи СБУ “Альфа”? Кого повинні “знешкодити” ці елітні бійці, якщо в Києві, слава Богу, терористів немає? І чому деякі останні події так підозріло нагадують окремі пункти плану “Операції “Крути”? Ось, наприклад дві інформації з Криму:
* * *
У Криму по тривозі оголошена мобілізація резервістів

У Криму проти ночі вівторка було оголошено тривогу, по якій на збірні пункти викликані військовозобов’язані, повідомляє агентство “Бізнес и Політика”.
“Сьогодні вночі прислали додому посильного, який повідомив, що я маю з’явитися на збірний пункт”, – розповів один із викликаних на збори резервістів.
“Можливо, когось в інші точки послали, про це я нічого не знаю, а нас везуть до Євпаторії”, – сказав співбесідник агентства “Бізнес і Політика”.
У Військовому комісаріаті автономії неофіційно підтвердили збір резервістів по тривозі. “З чим це пов’язано, мені невідомо. Знаю, що з Києва приїхав генерал Кириченко і ще багато хто з ним”, – повідомив один із співробітників військкомату.
…Нагадаємо, в ці дні в Криму проходить активна фаза учень “Морський вузол”. У рамках маневрів, на полігоні “Чауда” була запланована стрілянина із зенітно-ракетних комплексів С-300, на аеродромі “Бельбек” під Севастополем тренування винищувачів, а на полігоні “Опук” – всієї авіації Військово-повітряних сил, морської і армійської авіації.
Всього в ученнях “Морський вузол – 2008” передбачено участь до 4 тисяч військовослужбовців, 390 одиниць зброї і техніки, зокрема до 23 кораблів і судів, до 60 одиниць бронетанкової техніки, до 30 одиниць артилерійських систем, до 10 гелікоптерів і до 15 літаків.
До всього сказаного додамо, що МВС АРК одержало вказівку проводити обшуки в будинках громадян Росії і службовців Чорноморського флоту – в минулі вихідні “правоохоронці”, порушуючи українське законодавство, увірвалися в будинок головного редактора міського “Народного каналу” Олени Прошиної у пошуках зброї і наркотиків, але, перевернувши все вверх дном, так нічого не знайшли. Зазначимо, що подібними провокаціями Київ лише посилює політичну ситуацію на півострові.
Ніка Дмітрієва. INTV, 24.09.2008р.
* * *
І друга інформація з Криму, яка взагалі нагадує хроніки бойових дій у Цхінвалі:
* * *
Украинские штурмовики испугали жителей Севастополя
В рамках учений «Морской узел-2008» над Севастополем два дня барражировали украинские штурмовики, вызывая нервозность жителей города.
Военный эксперт, пожелавший остаться неназванным, считает, что если бы командование ВВС Украины не направило маршруты полетов своих самолетов через город, жители Севастополя понятия бы не имели о том, что проходят учения.
Как сообщил сегодня, 29 сентября, корреспонденту KpuNews военный эксперт, «при преодолении звукового барьера раздается взрыв, и человеку кажется, что самолет проносится прямо над крышами домов, хотя украинские пилоты летали на высотах 300—500 метров».
«Не буду скрывать, — продолжал эксперт, — маршруты полетов напрямую связаны с объектами ЧФ в Севастополе. Самолеты снижались до высоты 300 м, затем совершали противозенитный маневр и заходили на цель, отрабатывая атаку на наземные объекты».
«А этими объектами были, — заявил специалист, — полк морской пехоты, зенитно-ракетный полк и полк радиоэлектронной борьбы, а также корабли ЧФ, ошвартованные на Северной стороне».
«В принципе, — анализирует военный эксперт, — ничего удивительного здесь нет: точно так же действовали бы и российские пилоты, не упустившие бы случая отработать условную атаку».
«Но мне непонятно, — задается вопросом источник, — почему в легенде учений для вытеснения условного противника, «занявшего город», использовались самолеты. Ведь в городских боях для огневой поддержки с воздуха используют вертолеты, способные снижаться до 15 м и бить по цели практически в упор».
«Что сможет пилот штурмовика, “висящий” на 5 тыс. метров и наблюдающий на радаре просто точку? Война в Ираке показала, что зачастую штурмовая авиация бомбит своих», — подвел итого военный эксперт.
Напомним, что комментарий специалиста касался сообщений в СМИ о том, что 26 и 27 сентября в рамках учений «Морской бриз–2008» над Севастополем с утра до позднего вечера на предельно низких высотах проносились штурмовики украинских ВВС Су-24, жители города опасались, что какой-то самолет может упасть на жилые кварталы.
(KpuNews, 29.09.2008 г.)
* * *
Звісно, військові навчання потрібно проводити регулярно. Але чому саме в Криму, який і без військових забав є такою собі “пороховою бочкою” з тліючим гнотом, нашій владі саме тепер закортіло погратися у “велику війну”? По-перше, хто може дати гарантію, що українські ракети, більше схожі на металобрухт, знову не полетять, біс його знає куди, і не шарахнуть по російських літаках або об’єктах та кораблях Чорноморського флоту? Так, як це вже було у 2001-му році, коли над Кримом наші браві вояки збили пасажирський літак. Гадаєте, що нині це неможливо? Тоді прочитайте ось це повідомлення:
* * *
“На военных учениях в Крыму две ракеты полетели не туда
Во время учений на крымском полигоне Чауда произошли два ЧП: ракета из зенитно-ракетного комплекса БУК-М1 взорвалась едва стартовав, затем две ракеты из комплекса “С-300″ полетели не в ту сторону и самоликвидировались в воздухе. Об этом рассказал источник близкий к учениям. В Минобороны эти факты подтвердили, но уточнили, что скорее всего виной возраст ракет (на учении использовались ракеты 1983-1985 годов выпуска)”.
УНИАН, 01 октября 2008 г.
* * *
Ось так! Будемо вважати за щастя, що цього разу обійшлося без жертв. Але чому і кому було потрібно здійснювати провокаційні наскоки з повітря на об’єкти і кораблі російського флоту? Чи сподівалися, може, що у російських військових, і без того вже збуджених перманентними провокаціями наших “нацюг”, просто нерви не витримають і вони шарахнуть зенітками по нахабних літаках над головою? Ото було б “щастя”! Можна було б негайно оголосити надзвичайний або військовий стан в Україні, захистившись від громадського осуду “агресією” Росії. Можна було б без особливих проблем і мороки з Фемідою пересадити за грати всіх тих, хто заважає перетворенню України на таку собі абсолютну монархію. Декого можна було б і “замочити”… За “спробу втечі”, наприклад… Та й до НАТО можна було б швиденько заскочити, не питаючи згоди не тільки всього народу, але й Верховної Ради.
А втім… Верховна Рада – також не перешкода. Адже ще тиждень тому на сторінках майже всіх мас-медіа України вже з’явилися фотографії президентських указів про… розпуск Верховної Ради і відставку Юлії Тимошенко. Прем’єр-міністром України, згідно цього ж Указу, мав стати міністр оборони (!!!) Ю.Єхануров. Повторюю, що ці укази з’явилися в пресі ще тиждень тому, тобто – наприкінці вересня. Але датовані вони… 03 жовтня ц.р., тобто “авансом”. І якщо на Указі про відставку Юлії Тимошенко ще не було підпису Президента, то Указ про розпуск Парламенту був уже скріплений підписом нашого “гетьмана”. Виходить, що президентській команді було просто начхати на те, чи буде створена нова коаліція, чи ні. Наші “гетьмани” заздалегідь прирекли Верховну Раду на знищення, а це означає, що вони таки готувалася до встановлення своєї власної диктатури. Чи не так? Якщо так, то стає зрозумілим, навіщо на зустріч Ющенка з Бушем до США прибули ще й керівники СБУ, РНБО, Генпрокуратури та Міністерства оборони держави. Весь силовий блок української влади! Що це за “військова нарада” з президентом чужої держави? Дуже схоже на оту саму “змову”, в якій наш Президент звинувачує не себе, а своїх конкурентів.
А тим часом на сторінках Інтернет-видання “From-UA” 01 жовтня з’явилася ще більш сенсаційна новина:
* * *
“В Киеве уже танки!
В среду, 1 октября, в Киеве по улице Дегтяревская только что была замечена колонна танков, движущаяся в сторону метро Дорогожичи. Об этом сообщает корреспондент From-UA, 01.10.2008 г.”
* * *
Виходить, Україна ще не весь танковий брухт роздала грузинам і сомалійським піратам? Ще трошки залишили для власних потреб та ігрищ у заколоти? Ну, не біда! Ми все ж живемо в Карпатах, де “патріоти” ще не всі ліси порубали. Поки що є, де сховатись! А танки в наші гори не пройдуть. Українські тим паче…

Богдан Ганжа,
Центр журналістських досліджень

admin