Закарпаття має першість… за рівнем розвитку прийомних сімей і дитячих будинків сімейного типу

Нещодавно постановою Кабінету Міністрів України затверджено Порядок провадження діяльності з усиновлення та здійснення нагляду за дотриманням прав усиновлених дітей, тож основна увага учасників семінару присвячена саме роз’ясненню положень постанови та питанням діяльності органів опіки та піклування, пов’язаної із захистом прав дитини.
Як відомо, 2008 рік Президентом України оголошений Роком підтримки національного усиновлення та інших форм сімейного виховання. За цей рік у законодавстві України сталося чимало змін з приводу підтримки права дитини на виховання в сім’ї. Перше – закон, який значно збільшив виплати сім’ям, які виховують дітей-сиріт, до того ж зовсім недавно був прийнятий принципово новий закон про підтримку сімей, що усиновили дітей. Такі сім’ї отримали відчутну матеріальну підтримку, чого раніше в Україні не було. Відтак було прийнято дві постанови КМУ, що регулюють питання встановлення над дитиною опіки, піклування і усиновлення дітей. „Вони покликані зробити процес усиновлення прозорим, зрозумілим не лише для службовців, а й для громадськості. Це своєрідна дорожня карта для усиновлювачів і державних службовців місцевих органів виконавчої влади. Це структурований зрозумілий документ, у якому покроково описано, що, коли і як робити. Також розмежовано процедури з національного та міждержавного усиновлення”, – пояснює керівник державного департаменту.
Людмила Волинець повідомила, що за підсумками 9 місяців цього року громадяни України усиновили 1505 дітей-сиріт, зокрема іноземці – 999 дітей-сиріт. 1144 подружні пари зареєстровано кандидатами в усиновлювачі. У прийомних сім’ях та дитячих будинках сімейного типу виховується 1515 дітей-сиріт, під опікою, піклуванням — 10 175 дітей-сиріт. Загалом протягом 9 місяців цього року понад 13 тисяч дітей, що втратили можливість виховуватись в рідних сім’ях, знайшли любов, турботу та підтримку в сім’ях громадян України, — підсумувала Людмила Семенівна.
За її словами, нині Закарпаття входить до п’ятірки областей-лідерів. „Приємно і те, що Закарпаття наблизилось до того, що тут не буде сиріт, котрі виховуються в інтернатах. Більшість дітей охоплені сімейними формами виховання. Нині на Закарпатті з усіх сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, що мають такий статус, 71 відсоток виховуються в сім’ях опікунів. Це означає, що тут збережені сімейні традиції. Це надзвичайно позитивна тенденція, – відзначила Людмила Волинець. — Закарпатська область займає перше місце за рівнем розвитку прийомних сімей і дитячих будинків сімейного типу (ДБСТ).

Управління інформації та зв’язків
із громадськістю облдержадміністрації
admin