Закарпатські студенти та школярі зацікавилися роботою облради

Закарпатська облрада провела день відкритих дверей Закарпатська обласна рада 14 жовтня провела день відкритих дверей для студентів вищих навчальних закладів та учнів загальноосвітніх шкіл області. Ознайомитися з діяльністю депутатського корпусу забажали четвертокурсники факультету міжнародних відносин та юридичного факультету Закарпатського державного університету. Про це повідомив власкор ZAXID.NET в Ужгороді.
Студенти зустрілись із заступниками голови обласної ради Михайлом Мартином та Василем Брензовичем, керівником виконавчого апарату Віктором Бульчаком, начальником відділу організаційної роботи та взаємодії з органами місцевого самоврядування Іваном Бібеном, іншими спеціалістами, – інформує прес-служба облради.
З інформації М.Мартина, майбутні юристи та економісти дізналися про склад і систему роботи ради, порядок підготовки і прийняття рішень, контроль за їх виконанням.
Посадовець підкреслив, що у своїй роботі обласна рада та інші органи місцевого самоврядування орієнтуються на стандарти організації управління на засадах місцевого самоврядування, які містяться в Європейській хартії місцевого самоврядування.
В.Брензович ознайомив студентів з діяльністю обласної ради та територіальних громад з розвитку транскордонного співробітництва. Закарпатська область, зазначив він, нині має укладені угоди про співробітництво з вісьмома регіонами шести зарубіжних країн. А райони, міста, села і селища підтримують дружні зв’язки з майже з 100 територіальними громадами країн Євросоюзу. Зараз депутати 9 територіальних громад Виноградівського району готують до підписання угоди зі своїми зарубіжними колегами Словаччини, Угорщини, Польщі, Румунії, Англії.
Захід проходив в межах Європейського тижня місцевої демократії, що відповідно до Указу Президента проводиться в Україні з 13 до 19 жовтня уже другий рік поспіль.
Проведення таких заходів встановлено для відзначення 50-ї річниці діяльності Ради Європи у сфері місцевої і регіональної демократії та 10-ї річниці ратифікації Україною Європейської хартії місцевого самоврядування.

ZAXID.NET

admin