З закарпатськими лісниками розібралися…

У народі кажуть „Що охороняєш – те і маєш”. Напевне, так думали і лісники одного із лісництв Закарпаття, коли нещадно рубали ліс, який повинні були охороняти
У народі кажуть „Що охороняєш – те і маєш”. Напевне, так думали і лісники одного із лісництв Закарпаття, коли нещадно рубали ліс, який повинні були охороняти. Та скільки ниточці не витися, кінець все одно прийде.
У середині березня цього року Закарпатською міжрайонною природоохоронною прокуратурою спільно з працівниками УБОЗ УМВС України в Закарпатській області та контролюючими органами області, у одному із лісогосподарських підприємств області було проведено перевірку з питань дотримання вимог лісового законодавства.
За її насідками Закарпатським міжрайонним природоохоронним прокурором порушено кримінальну справу по факту зловживання владою та службовим становищем працівниками лісової охорони, а також самовільної рубки деревини у лісовому фонді одного із лісництв.
За інформацією старшого слідчого міжрайонної природоохоронної прокуратури Володимира ГОТРИ під час досудового слідства було встановлено, що лісничий одного з лісництв вирішив незаконно підзаробити. Для цього він, організував, лісників Р. та Л. для незаконного вирубування деревини у піднаглядному лісництві та її подальшої реалізації.
Він, як людина, на яку покладено обов’язки забезпечення охорони лісів від незаконних рубок, знав усі нюанси лісової справи і розробив чіткий план дій, для незаконного вирубування дерев, вивезення їх та збуту.
Упродовж другої половини 2007 року та першого кварталу 2008 року ця злочинна група встигла незаконно зрубати близько 634 м3 деревини різних порід, а розмір спричинених збитків від цього склав більше 283 тис. грн..
До того ж, коли працівники лісництва неодноразово надавали цьому лісничому документи, в яких були зафіксовані факти незаконних рубок деревини, він не обліковував вказані лісопорушення.
Тим самим, зловживаючи владою та своїм службовим становищем, приховував злочинну діяльність створеної ним групи.
Натомість, щоб створити видимість належної роботи лісництва, він, разом із лісниками Р. та К, які вчиняли незаконні рубки, провели у одному із обходів ревізію та виявивши пні від близько 500 м3 зрубаних дерев, у документи вписали, що їх було лише 150 м3
Наприкінці квітня цього року, у процесі розслідування даної кримінальної справи, старшим слідчим природоохоронної прокуратури було отримано інформацію, що цей лісничий, за попередньою змовою із лісниками вказаного лісництва домовились між собою про збір коштів у сумі еквівалентній 10 тисячам доларів США. Ці гроші вони збирали для передачі їх у вигляді хабара службовій особі із правоохоронних органів області для вирішення питання про закриття вищевказаної кримінальної справи.
За наслідками проведених оперативно-розшукових заходів по даному факту, організованих та спланованих слідчим Володимиром Готрою та працівниками УБОЗ, наступного дня, у м.Ужгороді, лісничий Ш. разом із лісниками були затримані працівниками УБОЗ УМВС України в Закарпатській області при передачі лісником М. лісничому Ш. та ліснику Р. коштів у сумі 1700 доларів США.
За вказаним фактом Закарпатським міжрайонним природоохоронним прокурором порушено кримінальну справу.
У подальшому, вказані справи були об’єднані в одне провадження
За наслідками досудового слідства, Ш., Р. та Л. пред’явлено обвинувачення у незаконній порубці лісу, вчиненої організованою групою.
Окрім цього лісничому Ш. пред’явлено обвинувачення у перевищенні влади та службових повноважень, зловживанні владою та службовим становищем, службовому підробленні та замаху на дачу хабара за попередньою змовою групою осіб.
Ліснику Р. пред’явлено обвинувачення у складанні та використанні завідомо підроблених документів та замаху на дачу хабара за попередньою змовою групою осіб.
Ліснику Л. – у замаху на дачу хабара за попередньою змовою групою осіб., а ліснику К. – у пособництві лісничому, у службовому підробленні та замаху на дачу хабара за попередньою змовою групою осіб.
У серпні 2008 року кримінальна справа по обвинуваченню цих осіб направлена до суду для розгляду по суті.

Прес-служба прокуратури області

admin